Nadawca Kino Polska TV w maju opublikował komunikat, w którym poinformował o "odłożeniu w czasie" premiery programu "Magia nagości. Polska". Okazało się, że emisję zablokowano ze względu na skargi, jakie trafiły do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
O przekazaniu skargi poinformował Fundacja Mamy i Taty.
Wspólna presja ma sens. Zoom TV wycofuje się z premiery "Magii nagości". Programu ewidentnie szkodliwego dla uczestników i widzów: nastolatków i osób dorosłych. Dziękuję osobom zaangażowanym w powstrzymanie tego procederu
- czytamy w oświadczeniu fundacji.
Okazuje się, że to dopiero początek problemów stacji Zoom TV. Aktualnie toczą się postępowania w związku ze skargami na emisję zagranicznych edycji "Magia nagości".
W departamencie monitoringu KRRiT prowadzone jest postępowanie w sprawie ukarania nadawcy karą pieniężną w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji
- poinformowała rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska.
Zgodnie z tym przepisem "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość".