Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Burze w prawie całym kraju. W części kraju najwyższy stopień ostrzeżeń

IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia na terenie niemal całego kraju i ostrzeżenia drugiego stopnia, głównie na południu Polski.

Burza
sethink - pixabay.com

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW obowiązują w czwartek od godz. 12.00 do godz. 23.00. Dotyczą one: południowej części woj. dolnośląskiego, woj. opolskiego, śląskiego i południowo-zachodniej części woj. małopolskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczyć prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, lokalnie opady gradu oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW obowiązują w czwartek od godz. 12.00 do godz. 23.00. Dotyczą one: całego kraju, z wyjątkiem woj. lubelskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, opóźnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#burze #burza #pogoda #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo