Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Piłkarze mają... ograniczyć liczbę partnerek. W odwiedzinach - tylko towarzyszka życia

Władze futbolu australijskiego zaapelowały do zawodników o ograniczenie liczby partnerek i spotkań z nimi, co miałoby zmniejszyć ryzyko zainfekowania koronawirusem – poinformowała miejscowa gazeta „Herald Sun”.

ivanovgood

Wznowienie rozgrywek AFL (Australian Football League) w czasie pandemii zaplanowane jest na 11 czerwca.

Przygotowane zostały specjalne procedury dot. zdrowia, higieny, bezpieczeństwa itd. Według dziennika z Melbourne, zawodnicy mogą zostać ukarani, jeśli będą zachowywać się „ryzykownie, lekkomyślnie itd”. Chodzi o ograniczenie liczby partnerek. Gracze mają zakaz odwiedzania innych osób, niż towarzyszka życia, przyjaciele i członkowie rodziny.

„Myślę, że takie zalecenie uspokoi chłopaków i ograniczy ich spotkania do minimum”

– stwierdził prezes drużyny Collingwood FC Eddie McGuire.

Zawodnik Melbourne FC Jake Lever przyznał, że kilku jego kolegów z zespołu było niezadowolonych z instrukcji. „Mnie to nie dotyczy, mam małe dziecko i żonę i jestem szczęśliwy, ale słyszałem o rozczarowaniu chłopaków, którzy są singlami”.

Futbol australijski jest sportem bardzo popularnym na antypodach, a finał mistrzostw kraju ogląda po 100 tysięcy kibiców.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

mz