Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niespodzianka się udała. Zamiast katechety dzieci spotkały... papieża

Papież Franciszek odwiedził w czwartek jedną z rzymskich parafii, gdzie spotkał się z grupą 200 dzieci, uczestniczących w lekcjach katechizmu przed pierwszą komunią. Dzieci, czekające na cotygodniowe zajęcia w sali parafialnej, były całkowicie zaskoczone, gdy zobaczyły w drzwiach papieża.

papież Franciszek
By Long Thiên - CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116450319

Wizytę Franciszka w parafii świętego Jana Marii Vianneya w dzielnicy Borghesiana na wschodzie Wiecznego Miasta utrzymywano w tajemnicy.

Nie wiedziały o niej dzieci, które ze zdumieniem i entuzjazmem zareagowały, gdy zajęcia z katechizmu przyszedł poprowadzić papież.

Przez ponad godzinę odpowiadał na ich pytania, a następnie zaproponował krótką katechezę na temat modlitwy dziękczynnej; tłumaczył, że jest ona jedna z najważniejszych w życiu chrześcijańskim.

“Ważne jest to, by podziękować za każdą rzecz” - wyjaśnił papież, którego słowa przytoczył Watykan. Dodał, że należy zawsze mówić: „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”.

Na pytanie 10-latki, jak można dziękować Bogu, kiedy jest się chorym, papież odparł: „Także w mrocznych momentach musimy podziękować Panu, bo daje nam cierpliwość, by znosić trudności”.

Na zakończenie spotkania dzieci odmówiły z papieżem modlitwę dziękczynną. Każde dostało od niego katechizm i czekoladowe jajko.

Na wieść o obecności papieża w parafii natychmiast zgromadziły się przed nią tłumy.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo