Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Lifestyle

Na ulicach protesty, w "Wysokich Obcasach" - uliczne stylizacje za krocie. Wydawnictwo przeprasza

"Idziemy na ulicę. Ciepło. Wygodnie. Bezpiecznie”. Pod takim tytułem ukazał się tekst w „Wysokich Obcasach Extra”, który doradza, w jakiej stylizacji najlepiej wybrać się na ulice, by skuteczniej protestować. Oburzone nim są nawet panie z Feminiskry. - Mamy rewolucję. A wam się muszą pieniążki od sponsorów zgadzać - piszą. Redakcja przeprosiła tych, "którzy poczuli sie urażeni".

Tekst ”Idziemy na ulicę. Ciepło. Wygodnie. Bezpiecznie”, który ukazał się w lutowym numerze magazynu, prezentował zestaw odzieży, w jaką redakcja „Wysokich Obcasów Extra” proponuje zaopatrzyć się kobietom, protestującym na ulicach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

W zestawie znalazły się m.in.:

  • trampki Lasockiego za 159 zł,
  • Trapery Lab za 409 zł,
  • Pasek Fjallraven za 589 zł,
  • kurtka Levis za 1299,90 zł,
  • zegarek Garmin za 796,50 zł.  

Maszerowanie przez pół miasta, bieg, skoki przez ogrodzenie. Wiatr, deszcz, gaz prosto w oczy. Z tym w ostatnich miesiącach stykały się Polki. Która z nas była choć raz, wie już, że na manifestację nie można iść prosto z pracy. Trzeba mieć porządne buty z grubą podeszwą, na tyle wygodne, żeby móc szybko biegać, nieprzemakalną kurtkę, plecak z wieloma kieszeniami i butelkę z wodą, żeby w razie czego przemyć oczy. Nie życzymy, żeby wam się to wszystko przydało, ale lepiej bądźcie gotowe

- czytamy w piśmie.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, na ten tekst zareagowali członkowie kolektywu Feminiskra.

Mamy rewolucję. Jak na razie to jesteśmy sprowadzane do roli inkubatorów na dwóch nogach, odmrażamy d… na protestach, ryzykujemy zdrowiem żeby kiedyś nie ryzykować życiem. A wam się muszą pieniążki od sponsorów zgadzać

- piszą.

Panie pamiętajo, że gadżety za grube piniendze dodają powagi waszym postulatom. Może nawet przed gazem ochronio

- dodają [pisownia fragmentu oryginalna].

Ej, ej! Pamiętajcie DROGIE PANIE, żeby się prezentować na protestach. Czarny- wiadomo- wyszczupla, więc wyglądamy...

Opublikowany przez Feminiskra Niedziela, 31 stycznia 2021

Redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra”, Ewa Wieczorek, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreśla, że redakcja od dawna jest zaangażowana w protesty kobiet.

- Chodzimy na nie, numer styczniowy otworzyłyśmy fotoreportażem z protestów i gorącym tekstem Katarzyny Wężyk. Prezentacja produktów wybranych przez redakcję miała być wyrazem ciepła i wsparcia, w żadnym wypadku reklamą drogich gadżetów. Wiemy, że większość czytelniczek traktuje pokazywane w pismach przedmioty bardziej jak inspiracje niż konkretne rzeczy do kupienia. Ta sytuacja to nieporozumienie. Przepraszamy tych, którzy poczuli się naszą publikacją urażeni

- mówi szefowa magazynu.

 

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Lifestyle