Dla wielu dziewcząt konkurs piękności to wstęp do kariery, przepustka do wielkiego świata i okazja do zawarcia cennych znajomości. Tak było również w przypadku Karoliny Bielawskiej, która niedawno oddała koronę Natalii Gryglewskiej.
– To był niezwykły rok, wydaje mi się, że zmienił moje życie o 180 stopni. Poznałam wspaniałych ludzi, przeżyłam niesamowite przygody i bardzo wiele się nauczyłam. Oczywiście był on troszeczkę inny, niż sobie wyobrażałam, ze względu na panującą epidemię, ale myślę, że to sprawiło, że był jeszcze bardziej wyjątkowy i mogłam się też sprawdzić w działalności charytatywnej, która wypełniła całe moje serce i teraz to jest to, co robię na co dzień
– mówi agencji Newseria Lifestyle Karolina Bielawska.
Miss Polonia 2019 wyjaśnia, że z przyjemnością zaangażowała się w kilka projektów charytatywnych i przekonała się, jaką satysfakcję daje pomoc innym ludziom.
– Zostałam wolontariuszką akcji „Zupa na Pietrynie”, jest to akcja prowadzona w moim rodzinnym mieście. Wcześniej zapoczątkowaliśmy też akcję „Korona z głowy”, która rozeszła się na całą Polskę, więc cieszę się, że moją koronę i tytuł można było wykorzystać w bardzo wartościowy sposób
– mówi.
Karolina Bielawska zdaje sobie też sprawę z tego, że gdyby nie pandemia i związane z nią ograniczenia, ten rok jej „panowania” wyglądałby inaczej. Mimo to nie ma poczucia straconego czasu.
– To jest też rola reprezentacyjna, czyli Miss Polonia pojawiają się na eventach, na różnego rodzaju galach, wydarzeniach, a tego nie było. Ze względu na epidemię wiele projektów zostało również przełożonych. Ale był to czas pełen wsparcia, gdzie wszyscy razem działaliśmy, nie siedzieliśmy bezczynnie, tylko razem z Biurem Miss Polonia cały czas udzielaliśmy się charytatywnie
– mówi.
Miss Polonia 2019 podkreśla, że korona najpiękniejszej zobowiązuje do większej aktywności na różnych płaszczyznach. Trzeba chociażby nauczyć się obycia z kamerą i udoskonalić autoprezentację.
– Każdego dnia było coś związane właśnie z tytułem Miss Polonia. Były to przeróżnego rodzaju wywiady, z dnia na dzień stałam się osobą publiczną i nie ukrywam, że na początku ciężko było wcielić się w tę rolę. Ciężko też było pogodzić wszystko ze studiami. Ale myślę, że to było coś wyjątkowego, ciągłe wychodzenie poza strefę komfortu, a to jest przecież jedyny sposób, żeby człowiek mógł się dalej rozwijać
– mówi Karolina Bielawska.
Jak uważa, godnie dzierżyła koronę miss i zbudowała taki wizerunek, z którym w stu procentach się utożsamia.
– Myślę, że to wszystko wyszło bardzo naturalnie. Nie chciałam budować jakiegoś wizerunku, który byłby fałszywy, byłam sobą i cała ta sytuacja też zmieniła mnie, więc ja się dzięki temu bardzo rozwinęłam i mam nadzieję, że zawsze będę odbierana jako osoba po prostu naturalna
– dodaje Miss Polonia 2019.