Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Książę Harry próbował apelacji w sprawie odebrania mu ochrony. Przegrał

Brytyjski książę Harry przegrał pierwszą próbę odwołania się od orzeczenia sądu w sprawie dotyczącej odebrania mu policyjnej ochrony podczas pobytów w Wielkiej Brytanii.

Książę Harry
Raph_PH, CC BY 2.0 - Wikimedia Commons

W lutym młodszy syn króla Karola III przegrał przed Wysokim Trybunałem proces wytoczony w związku decyzją ministerstwa spraw wewnętrznych o obniżeniu - po rezygnacji przez niego z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej - poziomu ochrony policyjnej podczas pobytów w Wielkiej Brytanii.

Jego prawnicy przekonywali, że brak przeprowadzenia analizy ryzyka i pełnego rozważenia skutków potencjalnego "udanego ataku" na Harry'ego oznaczał, że decyzja o odebraniu mu ochrony finansowanej przez podatników była "niezgodna z prawem i niesprawiedliwa". Sąd orzekł jednak, że decyzja o zmianie jego poziomu ochrony nie była niezgodna z prawem ani "irracjonalna" oraz że nie doszło do "niesprawiedliwości proceduralnej".

W poniedziałek Wysoki Trybunał poinformował, że odmówił Harry'emu prawa do złożenia odwołania od podjętej w lutym decyzji, ale wyjaśnił, że może on zwrócić się bezpośrednio do Sądu Apelacyjnego. Na razie jego prawnicy nie przekazali, czy zamierzają z tego skorzystać.

Na początku 2020 roku Harry i jego amerykańska żona, księżna Meghan ogłosili rezygnację z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i wyprowadzili się do USA. W związku z tym brytyjskie MSW zdecydowało, że przestanie im automatycznie przysługiwać ochrona osobista podczas pobytów w Wielkiej Brytanii i nie zgodziło się na zapewnienie takiej ochrony dla Harry'ego i jego rodziny, nawet jeśli książę sam by finansował jej koszty.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo