Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Lifestyle

Koloseum i inne zabytki w Rzymie - po trzech miesiącach - dostępne dla turystów!

W Rzymie w poniedziałek po trzech miesiącach otwarte zostanie Koloseum, a także miejskie muzea i inne zabytki. Jest to możliwe dzięki temu, że w całym stołecznym regionie Lacjum przestaną obowiązywać restrykcje czerwonej strefy i wprowadzona zostanie żółta.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu w żółtej strefie muzea mogą być otwarte.

Oprócz Koloseum od poniedziałku do piątku zwiedzać będzie można także Palatyn i Forum Romanum oraz Muzea Kapitolińskie. Wszędzie obowiązywać będą reguły reżimu sanitarnego: pomiar temperatury przy wejściu, maseczki i dystans.

Również 1 lutego, po 88 dniach przerwy, zostaną ponownie otwarte Muzea Watykańskie. Ich personel został zaszczepiony w Watykanie przeciw koronawirusowi.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Lifestyle