"W tym roku stawiamy na edukację" - stwierdził Dominik Kuc z Fundacji GrowSPACE. To ona w tym roku jest odpowiedzialna za organizację "Tęczowego Piątku". W jego ramach uczniowie - nawet szkół podstawowych - będą uczyć się o ideologii LGBT. Centrum Życia i Rodziny przygotowało odpowiedź na wspomniane wydarzenie.
Jak twierdzi Fundacja GrowSPACE, Tęczowy Piątek to "święto różnorodności, które młodzi ludzie organizują w swoich szkołach". W tym roku, będzie to już ósma edycja wydarzenia. Zostanie przeprowadzona m.in. w Koninie, Wieluniu, Chojnicach, Kędzierzynie-Koźlu, Tychach, Słupsku, Gryfinie, Wągrowcu, Krośnie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Bielsku-Białej i w Warszawie.
Choć przedstawiciele Fundacji twierdzą, że wydarzenie organizują uczniowie, to GrowSPACE przy współpracy z Dajemy Dzieciom Siłę i Sexed.pl przygotowało specjalne "pakiety", z których dzieci mają czerpać "wiedzę". W ich skład wchodzą m.in. kurs e-learningowy "LGBT+Ja" zawierający wypowiedzi "ekspertów" i interaktywne wydarzenia, scenariusze scenariusze zajęć i warsztatów dla klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z zakresu sojusznictwa wobec osób LGBTQ+ i tworzenia przyjaznych środowisk dla osób transpłciowych, a także scenariusze warsztatów z zakresu praw człowieka, języka inkluzywnego i zdrowia psychicznego.
W Tęczowy Piątek część szkół zorganizuje projekcje filmowe i happeningi lub zaprosi organizację pozarządową. Kuc przekonuje, że wystarczy niewielki gest, np. naklejka lub plakat wywieszony w szkole, by zakomunikować, że jest to miejsce, w którym "można być sobą".
Jak dodał, "młoda osoba w szkole podstawowej, albo średniej", która rzekomo "dopiero odkrywa swoją tożsamość, orientację może potrzebować właśnie takiego jednego sygnału o tym, że jesteśmy tą przyjazną przestrzenią".
Centrum Życia i Rodziny dosadnie krytykuje promujące ideologię LGBT wydarzenie.. "Pod szyldem walki o równość i tolerancję młodzież szkolna dowiaduje się o rzekomej powszechności homoseksualizmu, jest zachęcana do tzw. „coming-outów”, słyszy też, że o ludzkiej płci nie decyduje biologia lecz subiektywne odczucie danej osoby, a niestosowanie wobec niej preferowanych zaimków czy imienia jest przejawem „transfobii” - czytamy na stronie fundacji.
CZiR zachęca do udziału w akcji "Szlachetny Piątek". Kampania ma być odpowiedzią na "zagrożenie deprawacją polskiej młodzieży".
"W ramach kampanii młodzież zachęcana jest do promowania szlachetności, czystości i wierności, które stoją w opozycji do wartości promowanych przez ideologów gender. Inicjatorzy akcji zachęcają do ubrania białego elementu garderoby w piątek 25 października oraz do poparcia inicjatywy w mediach społecznościowych"
"Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, że liczą się dla Ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność" – apelują organizatorzy akcji.
Na stronie internetowej "Szlachetnego Piątku" dostępne są m.in. poradnik dla nauczycieli i rodziców, którzy nie zgadzają się na organizację „Tęczowego Piątku” na terenie szkoły, a także publikacja "Chciałbym być sobą", która zawiera świadectwa osób po operacji zmiany płci dziś tego żałujących.
Warto zaznaczyć, że wprowadzanie ideologii LGBT do polskich szkół wspierają zagraniczne placówki dyplomatyczne. W akcję włączyły się ambasady: Danii, Norwegii, Belgii (konkretnie Przedstawicielstwa Flandrii w Polsce i Krajach Bałtyckich).
W tym roku akcję wspiera nawet mazowieckie kuratorium oświaty...