Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Dziewczyna z igłą” w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Zdjęcia kręcono m.in. we Wrocławiu

Film Magnusa von Horna „Dziewczyna z igłą”, który powstał w koprodukcji z Dolnośląskim Centrum Filmowym, powalczy o Złotą Palmę podczas 77. festiwalu w Cannes. Zdjęcia do filmu kręcono m.in. we Wrocławiu i w Kłodzku.

„Dziewczyna z igłą”
Plakat filmu - materiały prasowe

Program oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu w Cannes zaprezentowali w czwartek podczas konferencji prasowej dyrektor festiwalu Thierry Fremaux oraz prezeska Iris Knobloch. Wśród 19 filmów, które powalczą o Złotą Palmę znalazł się obraz Magnusa von Horna „Dziewczyna z igłą”. Film – jak przypomniała w czwartek rzeczniczka Dolnośląskiego Centrum Filmowego (DCF) Aneta Młyńska-Wójcik – powstał w koprodukcji z DCF.

Scenografię do tego obrazu zaprojektowała Jagna Dobesz, a zdjęcia kręcono m.in. we Wrocławiu, Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej. Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego 2023. W scenach zbiorowych w charakterze statystów wzięli udział uczniowie i uczennice z Technikum nr 15 we Wrocławiu.

„Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że film dofinansowany ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego ma szansę na międzynarodowy rozgłos, a zwłaszcza, że zostanie zaprezentowany na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie. Gratulujemy twórcom, gratulujemy każdej osobie zaangażowanej w ten projekt i cieszymy się, że mogliśmy dorzucić do tego sukcesu swoją cegiełkę

– powiedziała dyrektor DCF Magdalena Klich-Kozłowska.

Obraz von Horna to opowieść inspirowana postacią Dagmar Overby - kobiety skazanej za zabójstwo kilkanaściorga dzieci w Danii na początku XX w.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo