Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dom za 1 euro we Francji? To możliwe, ale pod jednym warunkiem...

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond w Regionie Centralnym Francji wystawiły na sprzedaż dom za 1 euro, ale jego przyszły nabywa będzie starannie wybierany. Mile widziany będzie list motywacyjny, lecz pod uwagę będą brani tylko ci, którzy zamieszkają w nowym domu na co najmniej 10 lat.

Dom za 1 euro
Ville de Saint-Amand-Montrond - facebook.com

Miasteczko, położone o ok. 45 km na północ od Bourges, chce zmniejszyć liczbę pustostanów, zachęcić do renowacji, a jego "głównym celem jest rewitalizacja centrum" – wyjaśnił Francis Blondieau, odpowiadający w merostwie za planowanie urbanistyczne.

Wystawiony na sprzedaż 77-metrowy, jednopiętrowy dom z dwiema sypialniami należy do gminy. Nikt nie mieszkał w nim od kilkunastu lat, a koszt remontu, który będzie musiał wykonać nabywca, może przekroczyć 120 tys. euro. W skład nieruchomości wchodzi maleńkie podwórko oraz garaż, który można przekształcić w salon - zachęcał Blondieau w rozmowie z portalem Ouest France.

Miasto zbiera oferty do połowy czerwca, a nabywcę wybierze we wrześniu. Chętni muszą przedstawić m. in. plan inwestycji. "Wskazane jest przesłanie nam również listu motywacyjnego, ponieważ szukamy poważnego kandydata, który ma plan na życie w Saint-Amand-Montrond i naprawdę chce się tu osiedlić" - podkreślają lokalni urzędnicy.

Nabywcą może zostać osoba samotna, rodzina, emeryci. Może pochodzić z okolicy lub być cudzoziemcem. Dom można oglądać w połowie maja. Wybrany nabywca będzie mógł ubiegać się o pomoc finansową na remont nieruchomości, ale musi spełnić kilka kryteriów określonych we wniosku, m.in. skorzystać z usług lokalnych rzemieślników. 

To już drugi taki przypadek sprzedaży domu w Saint-Amand-Montrond za grosze - za pierwszym razem wnioski złożyło ponad 90 osób.

Miasto, którego ludność jeszcze latach 90. sięgała 12 tys. jest obecnie zamieszkane przez niespełna 9,5 tys. osób. 

 Źródło: niezalezna.pl, facebook.com, PAP

 

#Francja #Europa #nieruchomości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo