Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Lifestyle

"Pokażmy, że łączy nas pamięć". Agnieszka Grochowska ambasadorką akcji Żonkile

Aktorka Agnieszka Grochowska została ambasadorką tegorocznej społeczno-edukacyjnej akcji Żonkile upamiętniającej 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

„19 kwietnia 2024 r. akcja organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się po raz dwunasty. Aktorka Agnieszka Grochowska została pierwszą Ambasadorką akcji Żonkile, kolejnych ambasadorów przedstawimy już wkrótce”

– poinformowała Olga Kaliszewska z Muzeum POLIN.

Reklama

„Drodzy Państwo, już teraz możecie zgłosić swoją szkołę, bibliotekę lub instytucję kultury do udziału w akcji Żonkile. Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i Wasz udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć” – mówi Agnieszka Grochowska, ambasadorka tegorocznej edycji Żonkili.

W tym roku Muzeum POLIN prowadzi rekrutację w dwóch etapach: w lutym zakończyła się rekrutacja dla wolontariuszy indywidualnych. Obecnie trwa nabór instytucjonalny dla szkół, bibliotek oraz instytucji z całej Polski. Do udziału w akcji można zgłosić placówkę do 14 kwietnia. Na stronie polin.pl dostępny jest formularz, który należy wypełnić elektronicznie.

Dla wszystkich osób i placówek zgłoszonych do akcji Muzeum POLIN organizuje szkolenia online dotyczące możliwości dołączenia do obchodów rocznicy 19 kwietnia oraz wykorzystania dostępnych materiałów edukacyjnych.

W 81. rocznicę powstania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN tradycyjnie przygotowało nową ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży: film animowany na podstawie opowiadania „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej przygotowany z myślą o dzieciach z klas 1-3 szkół podstawowych; opowiadanie „Szuflada” Zuzanny Orlińskej dla klas 4-6 szkół podstawowych (opowiadanie w wersji tekstowej z pięknymi ilustracjami Aleksandry Artymowskiej oraz wersji audio czytanej przez aktora Jędrzeja Fulara); film animowany na podstawie opowiadania „Było-nie ma-jest” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo przygotowany z myślą o uczennicach i uczniach z klas 4-6 szkół podstawowych.

 

Reklama