Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Magdalena Cielecka o roli w filmie "Lęk": to był cały wachlarz emocji

Magdalena Cielecka, nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły, może otrzymać statuetkę za rolę w filmie "Lęk" Sławomira Fabickiego. "To nie była tylko metamorfoza aktorska. To był cały wachlarz emocji" - powiedziała aktorka.

Magdalena Cielecka
Kadr z filmu - "Lęk"

Podkreśliła, że ta nominacja to dla niej "wielka radość". "Nagrody są przyjemną okolicznością, miłą sytuacją, zwieńczeniem naszej pracy" - dodała.

- Ta rola była wymagająca pod wieloma względami. Musiałam zmierzyć się z postacią osoby terminalnie chorej na raka. Osoby, która odmawia już w zasadzie życia. Musiałam dostosować do wiarygodnego poziomu swoje ciało. Byłam wiele tygodni na "dość nieprzyjemnej" diecie, obcięłam włosy, zmieniłam swoją fizyczność. Wszystko po to, aby ta postać była jak najbardziej wiarygodna, żebym mogła ją poczuć

- opowiadała aktorka.

"To nie była dla mnie wyłącznie zmiana zewnętrzna. To nie była tylko metamorfoza aktorska" - podkreśliła. "Emocje w tym filmie są wysokie, ogromne. To był cały wachlarz emocji" - dodała Cielecka.

"Ten film mówi nam o tym i namawia do tego, że powinniśmy mieć prawo wyboru" - wyjaśniła. "Myślę, że ten film otwiera dyskusję o wolności wyboru, o wolności decydowania o samym sobie w momencie kiedy chcemy przestać się leczyć i chcemy zakończyć życie" - podsumowała Magdalena Cielecka.

- Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich

- czytamy w opisie fabuły filmu "Lęk".

Spotkanie z nominowanymi do tegorocznych 26. Polskich Nagród Filmowych Orły odbyło się w czwartek w Warszawie. Ogłoszono wówczas, że Agnieszka Holland została laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2024 za osiągnięcia życia.

Orły to doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej, przyznawane przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku - obecnie w 20 kategoriach.

W tym roku liderem w wyścigu po statuetki jest "Kos", który otrzymał 16 nominacji. Po 13 szans na wyróżnienia mają twórcy "Doppelgängera. Sobowtóra" i "Filipa". O sześć nagród - w najważniejszych kategoriach - ubiega się "Zielona granica".

26. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły odbędzie się w poniedziałek w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo