To właśnie tutaj redakcja Super Expressu, jako największej polskojęzycznej gazety wydawana na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, roztoczyła magię polskich Świąt Bożego Narodzenia.
Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Instytut im. Adama Mickiewicza, a społecznie włączył się w organizację również Komitet Smoleński-Katyński z Amerykańskiej Częstochowy wraz z wchodzącymi w skład komitetu organizacjami: Klubami "Gazety Polskiej" z Filadelfii, Nowego Jorku oraz New Jersey, Redutą Dobrego Imienia i Kołem Przyjaciół Radia Maryja NJ. Nad całością - w imieniu tych organizacji - czuwał Jacek Szklarski (RDI – USA), z pomocą Macieja Rusińskiego (koordynatora Klubów "GP" - USA i Kanada) oraz Małgorzaty Bojko (Klub "GP" Filadelfia) i Adama Stępnia (Rodziny Radia Maryja).
Po raz pierwszy tak głośno i otwarcie niósł się głos staropolskich kolęd w wykonaniu chóru „Angelus” oraz zapach tradycyjnych wigilijnych potraw serwowanych przez polską restaurację „KASKADA”. Była to niebywała okazja zaprezentowania Amerykanom polskich świątecznych smaków oraz podkreślenia silnych związków Polaków i Polonii z tradycją chrześcijańską. Liczni przechodnie, ku swojemu zaskoczeniu, częstowani byli potrawami iście z wigilijnego stołu: pierogami z serem i ziemniakami, czerwonym barszczem z uszkami, wigilijną kapustą, gołąbkami z kaszą jaglaną. Wielu z nich doceniając smaki tradycyjnej kuchni z zainteresowaniem dopytywało o przepisy tak wyśmienitych poczęstunków.
Z tej okazji wydano też angielskojęzyczną wersję Super Expressu, która rozdawana była zaciekawionym Amerykanom. Znalazł się wówczas moment na przypomnienie trudnej polskiej historii, która miała wpływ na istotę, charakter i specyficzną tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Mając na uwadze zainteresowanie, z jakim spotkała się akcja popularyzacji polskiej wieczerzy wigilijnej w sercu „Małej Polski” na Greenpoint, takie wydarzenia muszą mieć swoją kontynuację i wejść do kanonu promowania Polski w Stanach Zjednoczonych.