Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Gospodarka

Poczta Polska ma nowego prezesa

Sebastian Mikosz, który od 15 lutego pełnił obowiązki prezesa Poczty Polskiej został powołany przez radę nadzorczą na prezesa. Rada powołała też czterech wiceprezesów - poinformowała Poczta Polska w poniedziałek na stronie internetowej.

Autor: mm

Dodano, że Sebastian Mikosz, jako oddelegowany członek rady nadzorczej pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki od 15 lutego tego roku i w związku z wyborem na stanowisko prezesa, z dn. 25 marca br. przestał pełnić funkcję członka rady nadzorczej.

Reklama

Sebastian Mikosz był m.in. prezesem PLL LOT i wiceszefem IATA. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia podczas senackiej komisji infrastruktury Mikosz wyszedł z propozycją "zespolenia podobnych linii biznesowych prowadzonych przez Pocztę Polską i Orlen". Zapowiedział, że propozycję tę przedstawi właścicielowi.

Poczta Polska to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.

Autor: mm

Źródło: PAP, niezalezna.pl
Reklama