Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jak terminal płatniczy wpływa na rozwój małych i średnich firm?

Wraz z szybko postępującą cyfryzacją rosną wymagania konsumentów. Firmy, które chcą utrzymać swoją obecną pozycję rynkową lub wyprzedzić konkurencję, muszą stawiać na innowacyjne rozwiązania. Przykładem jest terminal płatniczy, wspierający rozwój firmy i budujący jej nowoczesny wizerunek.

Płatności elektroniczne
Płatności elektroniczne
20241126142921_pexels-photo-5054539.jpeg - Pixels

Transakcje bezgotówkowe cieszą się rosnącą popularnością. Potwierdzają to badania, czego przykładem jest badanie przeprowadzone dla PolCard from Fiserv. Wynika z niego, że regularnie z transakcji bezgotówkowych korzysta już 75 proc. badanych. Dla tej grupy możliwość płatności kartą lub telefonem jest jednym z czynników wpływających na wybór miejsca zakupu. Jest to pierwszy powód, dla którego warto pomyśleć o terminalu, a jakie są inne?

Udostępnienie transakcji bezgotówkowych – realizacja oczekiwań klientów

To, że klienci coraz częściej wybierają transakcje bezgotówkowe, wynika z wygody. Nie muszą mieć odliczonej gotówki lub czekać na wydanie reszty. Dzięki akceptacji płatności bezgotówkowych, klient nie jest zmuszony do szukania bankomatu, kiedy ilość gotówki w jego portfelu jest niewystarczająca. Docenianym przez klientów atutem jest sprawna finalizacja transakcji. Kolejka przy kasie przesuwa się szybciej, a to przekłada się na pozytywne doświadczenia zakupowe.

Terminale płatnicze a rozwój firmy

Firmy muszą nieustannie  zabiegać o klienta, dlatego powinny zadbać o to, by obsługa i dostępne metody płatności spełniały jego oczekiwania. W zależności od charakteru prowadzonej działalności można zdecydować się na terminale stacjonarne, polecane w sytuacji gdy płatność odbywa się przy stanowisku kasowym lub mobilne, które sprawdzą się na przykład w firmach usługowych. Warto pamiętać również o terminalach aplikacyjnych, dzięki którym telefon lub tablet z systemem Android, może stać się urządzeniem akceptującym płatności bezgotówkowe. To innowacyjne rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. 

Terminal płatniczy to również wsparcie w przypadku nieplanowanych wydatków. W wielu przypadkach istnieje możliwość skorzystania z szybkiej pożyczki pod obroty z terminala https://www.polcard.pl/rozwiazania-platnicze/uslugi-dodatkowe/pozyczka-pod-obrot-terminal/ i dostępu do gotówki nawet w 48h. 

Program Polska Bezgotówkowa

Małe i średnie firmy, które do tej pory nie korzystały z terminala płatniczego, mogą przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa. Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów do czasu osiągnięcia obrotu na terminalu w wys. 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Jeśli obrót przekroczy tę kwotę, będą naliczane opłaty zgodne z umową z agentem rozliczeniowym.

Sposób na dodatkowy zarobek

Terminal płatniczy to również prosty sposób rozszerzenie oferty i lokalizację klientów. Istnieje możliwość sprzedaży z jego pomocą doładowań telefonicznych oraz udostępnieniu usług takich jak m.in. wpłata lub wypłata gotówki na kartę. Dzięki temu kupujący zyskują dostęp do większej ilości usług w jednym miejscu, a przedsiębiorca może zwiększyć zyski dzięki dodatkowej prowizji.

Podsumowanie

Nowoczesna firma powinna stawiać na rozwiązania innowacyjne, które sprzyjają wygodzie klientów. Wymagania te spełniają terminale płatnicze. Podnoszą jakość pracy kasjerów i zachęcają do odwiedzin i zakupów konsumentów preferujących transakcje bezgotówkowe.
 

 



Źródło: niezalezna.pl

#terminal płatniczy

artykuł sponsorowany