„Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę. Od 1996 r. zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł” – stwierdził Michał Mierzejewski, prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej. I regularnie pojawią się kolejne przedsięwzięcia, a kolejne właśnie poznaliśmy. Znany na całym świecie koncern zainwestuje ponad miliard złotych w fabrykę w Krakowie, a także wprowadza na polski rynek najnowszą generację innowacyjnych systemów podgrzewania tytoniu IQOS z serii IQOS ILUMA.
Prezes Mierzejewski przypomniał, że fabryka w Krakowie jest cyklicznie modernizowana, równocześnie koncern dba o rozwój tamtejszego centrum świadczącego usługi biznesowe dla wielu rynków. I już wiadomo, że na tym nie koniec…
„Mam zaszczyt poinformować, że Philip Morris International podjął decyzję o nowej inwestycji. Chcemy, żeby produkcja nowej generacji wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym wkładów do IQOS ILUMA, odbywała się w naszej fabryce w Krakowie, która już dzisiaj należy do największych na świecie. Szacujemy, że ta inwestycja na ponad miliard złotych pozwoli stworzyć wiele nowych, wysoce wyspecjalizowanych miejsc pracy”
– zapewnił Michał Mierzejewski, prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej.
To jednak nie wszystko. Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., spółka zależna Philip Morris International Inc. (PMI), wprowadziła do sprzedaży w Polsce najnowszą generację innowacyjnych systemów podgrzewania tytoniu IQOS z serii IQOS ILUMA.
„Philip Morris International w 2016 r. zapoczątkował globalną, technologiczną rewolucję w branży tytoniowej, opartą na danych i badaniach naukowych. Pozostaje też jedyną międzynarodową firmą tytoniową, która zapowiedziała, że zamierza całkowicie wygasić papierosy, zastępując je produktami bezdymnymi, które są lepszą alternatywą dla pełnoletnich osób palących, niż dalsze palenie papierosów” - podkreślono w komunikacie.
„Jak wielokrotnie podkreślał Jacek Olczak, CEO Philip Morris International, miejsce papierosów jest w muzeum. Chcąc osiągnąć ten cel, dorośli palacze, którzy nie zrywają z nałogiem, powinni mieć dostęp do lepszych, mniej szkodliwych alternatyw dla papierosa. Niezależnie od tego, o jakiej kategorii takich produktów mówimy: czy będą to produkty doustne, jak snus czy saszetki nikotynowe, czy podgrzewany tytoń, czy też e-papierosy – każda z nich dla pełnoletniego palacza jest lepsza, niż dalsze palenie papierosów”
- stwierdził prezes Mierzejewski.
Przywołał też dane obrazujące sytuację w Szwecji, gdzie główną alternatywą dla tradycyjnych papierosów od wielu lat są doustne saszetki z tytoniem, z których korzysta około 14% Szwedów.
„Szeroka dostępność do tych oraz innych alternatyw przyczyniła się do tego, że Szwecja ma dzisiaj najniższy odsetek palaczy papierosów w Europie: pali tam około 6% społeczeństwa. Jeszcze w ubiegłych dekadach odsetek palaczy w Szwecji był zbliżony do polskiego, a dziś stanowi 1/5 odsetka palaczy w Polsce” – podkreślił Mierzejewski.
Natomiast w Polsce papierosy pali prawie 29%, a około 5% korzysta z IQOS-a, nadal najpopularniejszego systemu podgrzewania tytoniu.
„Co ważne, użytkownicy podgrzewaczy to niemal wyłącznie byli palacze, którzy odeszli od papierosów dzięki nowym technologiom” – wyjaśnia prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej.
W badania naukowe, rozwój technologii i komercjalizację innowacyjnych systemów bezdymnych, PMI przeznaczył już ponad 10,5 miliarda dolarów – i jest globalnym liderem w dziedzinie bezdymnych technologii, które mogą zastąpić papierosy, a część inwestycji ulokował w Polsce
„Pod koniec ub. roku Philip Morris International miał ok. 2,5 tys. patentów związanych z technologiami bezdymnymi w 5 największych jurysdykcjach patentowych na świecie. Od 2015 r. firma przeprowadziła łącznie 251 ocen toksykologicznych swoich produktów bezdymnych, 26 badań klinicznych oraz 58 badań dot. percepcji i zachowań konsumenckich przed i po wprowadzeniu produktów bezdymnych do obrotu”
– podkreśla firma.