Oszczędzanie przez najmłodszych to nie tylko zbieranie pieniędzy na ulubioną zabawkę czy wymarzoną przygodę. To przede wszystkim praktyczna nauka oszczędzania i gospodarowania zebranymi środkami. Tym ciekawsza, gdy jest dodatkowa zachęta. Warto więc wiedzieć, że PKO Bank Polski podniósł oprocentowanie środków na rachunkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.
"W rozwoju swojej oferty i usług PKO Bank Polski kieruje się potrzebami i preferencjami klientów. Nie zapominamy, że jednymi z osób, które korzystają z naszych rozwiązań, są najmłodsi”
– podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.
Jak zauważył młodsi klienci „szczególnie cenią sobie nowoczesne i cyfrowe rozwiązania”:
„Dlatego staramy się sprostać tym oczekiwaniom i oferujemy dzieciom i młodzieży dedykowane produkty – rachunek, konto oszczędnościowe, kartę płatniczą i aplikację, z poziomu której mogą załatwić wszystkie sprawy związane ze swoimi finansami”.
PKO Konto Dziecka
Z myślą o dzieciach do 13. roku życia stworzono PKO Konto Dziecka, które jest elementem oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior.
Dziecko będące użytkownikiem rachunku może – poprzez serwis internetowy PKO Junior i aplikację mobilną PKO Junior – zarządzać swoimi oszczędnościami, a tym samym uczyć się gospodarowania pieniędzmi, co niewątpliwie przyda się w dorosłym życiu.
Dzięki PKO Junior dzieci uczą się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: sprawdzają stan swoich środków, inicjują przelewy (które każdorazowo wymagają akceptacji rodzica), zakładają wirtualne skarbonki i określają cel, na jaki zbierają pieniądze, korzystają z kalkulatora, który pozwala obliczyć, ile potencjalnie można zaoszczędzić, uwzględniając wysokość i regularność wpłat.
Dodatkowo, w jednym wniosku można zamówić kartę PKO Junior, a dzięki niej dziecko może zapłacić za drobne zakupy i bezpłatnie wypłacić gotówkę z bankomatów PKO Banku Polskiego.
PKO Konto Pierwsze
Oczywiście, pomyślano również o ofercie dla nastolatków w wieku od 13 do 18 lat. Mogą oni korzystać z PKO Konta Pierwszego z gwarancją prowadzenia rachunku bez opłat, podobnie jak wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.
Młodzież na co dzień korzysta z nowych technologii, dlatego rachunek może być obsługiwany całkowicie przez internet i aplikację mobilną. Dzięki aplikacji IKO można wygodnie np. sprawdzić stan swojego konta lub płacić w sklepach i internecie za pomocą BLIKA. Co ważne, rodzice którzy są klientami PKO Banku Polskiego maja wgląd w iPKO czy IKO do transakcji realizowanych przez nastolatka
Z przeprowadzonych analiz jednoznacznie wynika, że takie konto cieszy się dużą popularnością. Zdecydowana większość kart wydanych dla osób korzystających z PKO Konta Pierwszego jest aktywna płatniczo. Klienci z tej grupy wiekowej częściej preferują płatności bezgotówkowe w sklepach i internecie – jedynie co czwarta karta wykorzystywana jest do wypłaty gotówki.
Atrakcyjną zachętą dla młodzieży jest możliwość zamówienia karty do konta z wybranym wizerunkiem z galerii kart PKO, w tym Galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy.
Wyższe oprocentowanie
Od listopada PKO Konta Dziecka i PKO Konta Pierwsze są oprocentowane do 5 proc. w skali roku przy saldzie do 2,5 tys. zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie wyniesie 1 proc.
„Podwyższenie oprocentowania dla PKO Konta Dziecka i wprowadzenie oprocentowania dla PKO Konta Pierwszego to odpowiedź na zmieniający się rynek, dlatego zachęcamy również najmłodszych do planowania swoich wydatków i oszczędzania”
– tłumaczy Placzke.
Oprócz tego PKO Bank Polski w swojej ofercie ma dla niepełnoletnich klientów Pierwsze Konto Oszczędnościowe, które w ramach promocji może być oprocentowane do 8 proc. w skali roku do 10 tys. przy systematycznym oszczędzaniu.
Więcej informacji można znaleźć TUTAJ