Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wysoki wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zaobserwowano w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem paliwami stałymi, ciekłymi i gazowymi aż o 8,5 proc. oraz w przedsiębiorstwach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami o 5,2 proc.
Wzrost sprzedaży zanotowały również niewyspecjalizowane sklepy o 5,1 proc.
W grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” znacznie zwiększył się zbyt w przedsiębiorstwach sprzedających tekstylia, odzież czy obuwie - aż o 13,2 proc. - oraz w grupie sprzedającej farmaceutyki, kosmetyki, oraz sprzęt ortopedyczny” - o 12,5 proc.
W okresie styczeń-luty br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 7,0 proc.
Reklama