Korporacja żądała znacznie wyższej kwoty – 2 miliardów dolarów i zadośćuczynienia za straty moralne właśnie z powodu wykorzystywania skradzionej technologii.
Oculus nie został uznany za winnego kradzieży tajemnic handlowych z ZeniMax, ale sąd wykazał, że współzałożyciel Oculus, Palmer Luckey naruszył podpisaną umowę o poufności z ZeniMax na początku działalności Oculusa.
- powiedział Anthony Sammi prawnik ZeniMax.Jesteśmy zadowoleni z werdyktu. Wyrok odzwierciedla szkody wyrządzone naszym klientom wskutek kradzieży ich własności intelektualnej. Wierzymy, że prawa naszych klientów zostały w ten sposób potwierdzone
Reklama
Korporacja, dla której pracował autor oprogramowania, chce, aby wszystkie produkty Oculusa, a więc gogle VR Oculus Rift oraz wykorzystujące jego technologię Samsung Gear VR zostały wycofane z rynku.
- zapowiedział rzecznik ZeniMax.Zastanowimy się, jakie dalsze kroki musimy podjąć, aby zapewnić, że skradziona technologia nie będzie wykorzystywana, w tym poprzez próbę powstrzymania Oculus i Facebooka z bieżącego wykorzystania kodu komputerowego, do którego ława przysięgłych uznała nasze prawa autorskie