Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Gospodarka

Podczas ŚDM odblokują bramki na płatnych autostradach

Porozumienie Ministerstwa Infrastruktury z prywatnymi koncesjonariuszami autostrad A1 i A4 przewiduje, że podczas Światowych Dni Młodzieży w krytycznych momentach bramki poboru opłat będą podn

Autor:

Porozumienie Ministerstwa Infrastruktury z prywatnymi koncesjonariuszami autostrad A1 i A4 przewiduje, że podczas Światowych Dni Młodzieży w krytycznych momentach bramki poboru opłat będą podnoszone na określony czas.

- Przyjęto zasady rozładowywania zatorów, które mogłyby wpływać na zdrowie, bezpieczeństwo lub zagrażać życiu podróżnych – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - W przypadku autostrady A1 w krytycznych momentach bramki będą podnoszone na określony czas. Pozwoli to na rozładowanie korków – dodał wiceminister Jerzy Szmit.

Opłaty niepobrane za przejazd zostaną w kieszeniach kierowców i nie zasilą Krajowego Funduszu Drogowego.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane