Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Gospodarka

Merkel bez pokojowego Nobla

Norweski Komitet Noblowski ogłosił już laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2015. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie jest to Angela Merkel.

Autor:

Norweski Komitet Noblowski ogłosił już laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2015. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie jest to Angela Merkel.

Pokojową Nagrodą Nobla wyróżniony został Tunezyjski Kwartet, który zgodnie z oświadczeniem Komitetu Noblowskiego doceniono za „wkład w budowanie pluralistycznej demokracji w Tunezji po jaśminowej rewolucji z 2011 r.”.

Tunezyjski Kwartet składa się z czterech organizacji: Powszechnej Tunezyjskiej Unii Pracy (centrali związkowej), Tunezyjskiej Ligi Praw Człowieka, Tunezyjskiej Rady Afwokackiej oraz Tunezyjskiej Konfederacji Przemysłu, Handlu i Rzemiosła.

Wcześniej wśród potencjalnych kandydatów do pokojowego Nobla wymieniano m.in. kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,nobelprize.org

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej