Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Gospodarka

Rewolucja w bankomatach

Już wkrótce tradycyjne bankomaty mają zostać zastąpione maszynami obsługującymi transakcje zbliżeniowe. Nowa generacja bankomatów już wchodzi do użycia.

Autor:

Już wkrótce tradycyjne bankomaty mają zostać zastąpione maszynami obsługującymi transakcje zbliżeniowe. Nowa generacja bankomatów już wchodzi do użycia. Jeśli pierwsze testy zakończą się powodzeniem, nowe bankomaty zaczną sukcesywnie wypierać te tradycyjne.

Jak wynika z informacji „Dziennika Gazety Prawnej”, wprowadzenie bankomatów działających bezstykowo ma zapewnić większe bezpieczeństwo. Całkowicie wyeliminowane zostaną przypadki „połknięcia” karty przez bankomat oraz znacznie ograniczone przypadki kopiowania karty przez przestępców.

Nowy typ bankomatów działa na podobnej zasadzie, jak zbliżeniowe terminale płatnicze w kasach wielu sklepów. Aby wypłacić pieniądze z bankomatu wystarczy zbliżyć kartę do czytnika, a następnie wprowadzić kod PIN i zdefiniować kwotę, która ma zostać wypłacona.

Banki już testują nowe bankomaty i zapewniają, że do końca roku zostaną one wprowadzone do użytku i sukcesywnie zaczną wypierać tradycyjne bankomaty.

Ze statystyk wynika, że Polacy najczęściej w Europie korzystają z płatności zbliżeniowych.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,Dziennik Gazeta Prawna

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane