Rusza akcja #ZasadźSięNaZdrowie

Rusza akcja #ZasadźSięNaZdrowie, w ramach której zostanie posadzonych 16 tys. sadzonek drzew i krzewów. Lasy Państwowe oraz Główny Inspektorat Sanitarny będą zachęcać do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu.

zdjęcie ilustracyjneę
Valiphotos, pixabay

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podkreśla, że las to miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Z kolei ludzie, którzy mają dostęp do terenów zielonych, są na ogół zdrowsi.

Regularny kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na zdrowie, sprzyja rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych czynników prowadzących do poprawy i zachowania jakości życia ludzi. Rosnące zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami lasu sprzyja podejmowaniu działań na rzecz promocji leczniczych walorów lasu. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie ludzi naszym celem jest zachęcenie do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu

- wskazano.

Jak wyjaśniono, akcja pod hasłem #ZasadźSięNaZdrowie odbędzie się w całej Polsce na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Zaplanowano posadzenie 16 tys. sadzonek drzew i krzewów gatunków rodzimych, co ma symbolizować zaangażowanie wszystkich pracowników służb sanitarnych.

Inspektorat zaznaczył, że Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, czyli średnio tysiąc w ciągu minuty.

W dużej mierze dzięki leśnikom lasy zajmują obecnie już 30 proc. powierzchni Polski. W uproszczeniu można powiedzieć, że 30 lat temu, na początku przemian ustrojowych, na każdego Polaka przypadało średnio 99 drzew w lasach w zarządzie Lasów Państwowych. Dziś, mimo że liczba ludności nie zmieniła się istotnie od tamtego czasu, jest to już średnio 161 drzew – o 63 więcej.

- dodano.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia.

 Źródło: PAP, niezalezn.pl

 

##ZasadźSięNaZdrowie #Lasy Państwowe #Główny Inspektorat Sanitarny

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo