Prezydent otworzył Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

"Otwarcie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej sprawia, że Zabrze staje się jednym z najważniejszych miejsc na mapie Polski i Europy, jeśli chodzi o bioinżynierię i innowacyjne technologie medyczne" - mówił prezydent Andrzej Duda.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
printscreen Twitter.com @prezydentpl

Prezydent Duda w poniedziałek wziął udział w Europejskim Kongresie Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia, w trakcie którego nastąpiło oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej.

Jestem pełny dumy i satysfakcji z tego co tutaj w Zabrzu zostało stworzone i z tego co oznacza to znakomite Centrum, jego perspektywy na przyszłość, które czyni ono dla nas wszystkich

 - mówił Duda.

Wskazywał, że w Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia będą pracować inżynierzy, lekarze, naukowcy i będą - mówił - dokonywali innowacyjnych odkryć. "Będą opracowywali nowoczesne technologie, które będą służyły w przyszłości nam wszystkim zwykłym obywatelom, potencjalnym pacjentom. Tym, którzy korzystają ze świadczeń zdrowotnych"- mówił.

Dodał, że w miarę jak będzie upływał czas, będziemy potrzebowali coraz lepszej i szybszej diagnostyki "po to żebyśmy byli sprawni, żebyśmy mogli żyć dłużej, po to także żebyśmy mogli służyć naszym najbliższym, a także naszej ojczyźnie.

Dodał, że otwierane Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej sprawia, iż Zabrze już teraz zasłużone dla polskiej medycyny, "staje się bez wątpienia jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiej, ale również i europejskiej, a także wierzę w to głęboko, że i światowej bioinżynierii i innowacyjnych technologii medycznych".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Andrzej Duda #Politechnika Śląska #Zabrze

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo