Luty 2018
5
Poniedziałek
„Cyberwojna” - spotkanie z autorem dr. Piotrem Łuczukiem w Klubie Ronina
  • Klub Ronina. Centrum Prasowe FOKSAL Dom dziennikarza. 00-366 Warszawa. ul. Foksal 3/5
  • godz. 20:00

0 użytkowników weźmie udział w wydarzeniu

„Cyberwojna” - spotkanie z autorem dr. Piotrem Łuczukiem w Klubie Ronina

Klub Ronina oraz Wydawnictwo Biały Kruk zapraszają na spotkanie z dr. Piotrem Łuczukiem – autorem książki „Cyberwojna. Wojna bez amunicji?” – które odbędzie się w poniedziałek 5 lutego br. o godzinie 20.00 przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.


Autor "Cyberwojny" przedstawi również kilka konkretnych przypadków, kiedy to Polska stała się ofiarą ataków cybernetycznych!
 
Po spotkaniu możliwość nabycia książki w atrakcyjnej cenie oraz zdobycia autografu!

Więcej informacji na Facebooku autora TUTAJ

„Cyberwojna. Wojna bez amunicji?” to pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.

Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne. Konflikty wojenne w cyberprzestrzeni, wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach, inwigilacja każdego z nas przez globalne sieci – jeszcze do niedawna znaleźć to można było jedynie na kartach powieści science fiction. Obecnie nikt nie ma już wątpliwości, że te zagrożenia przeniknęły całkowicie do świata rzeczywistego. Wojny w cyberprzestrzeni stały się dziś jak najbardziej realne. One po prostu już trwają!

 Zdolny programista w dowolnym miejscu na świecie, mając do dyspozycji jedynie podłączony do internetu komputer, jest w stanie doprowadzić choćby do wyłączenia prądu w całym regionie, unieszkodliwienia systemów obrony przeciwlotniczej, a nawet do całkowitego paraliżu sektora bankowego. Autor książki, dr Piotr Łuczuk podaje bardzo wiele przykładów takich działań hakerów z różnych państw. Hakerów, którzy już nie działają na własną rękę, lecz są ukrytymi żołnierzami. Choć dzieje się to na naszych oczach, nie dostrzegamy zagrożeń. Bardzo często osoby korzystające z internetu nie są świadome, że same padają ofiarą zmasowanych i doskonale kamuflowanych ataków propagandowych.

 Niespotykanym walorem publikacji jest nie tylko opis przebiegu i metod cyberwojny, ale także rozważania o charakterze moralnym oparte na nauczaniu Kościoła katolickiego. Autor powołuje się przy tym na wybitne autorytety, w tym na kilku ostatnich papieży, również św. Jana Pawła II.

Żeby mieć świadomość, w jakim świecie żyjemy, trzeba koniecznie przeczytać tę książkę. Nie jest to science fiction. Ale tak się czyta! Pasjonująca lektura.

Więcej informacji o książce TUTAJ

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl