Czerwiec 2019
8
Sobota
Międzynarodowa konferencja naukowa: „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”
  • PGE Narodowy
  • godz. 11:00

0 użytkowników weźmie udział w wydarzeniu

Międzynarodowa konferencja naukowa: „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”

W obliczu toczącej się w Polsce gorącej dyskusji na temat edukacji seksualnej dzieci i młodzieży, Centrum Życia i Rodziny pragnie odnieść się do doświadczeń krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych, gdzie szkolne programy edukacji seksualnej funkcjonują od wielu lat. Eksperci i przedstawiciele organizacji rodzicielskich przedstawią genezę tych programów, aktualne ramy prawne ich realizacji oraz skutki ich wprowadzenia w różnych krajach.  

Poprzez udział w konferencji rodzice, pedagodzy i wszyscy zainteresowani problematyką wychowania dzieci  i młodzieży uzyskają odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat edukacji seksualnej: 

  • Czy edukacja seksualna w szkołach jest naprawdę potrzebna? 
  • Jaka wizja ludzkiej seksualności stanowi podstawę edukacji seksualnej? 
  • Co jest prawdziwym celem edukatorów seksualnych? 
  • Jakie konsekwencje spotkają rodziców, którzy odmówią udziału swoich dzieci w edukacji seksualnej? 
  • Jakie organizacje są zaangażowane w promocję edukacji seksualnej na świecie? 
  • Jakie długofalowe skutki społeczne wywoła edukacja seksualna dzieci i młodzieży? 

Podczas sympozjum głos zabiorą m.in. światowej sławy prof. Mark Regnerus z University of Texas w Austin - autor badań na temat konsekwencji wychowania dzieci przez pary jednopłciowe, prof. Judith Reisman z Liberty University w Virginii – ceniona amerykańska badaczka problematyki edukacji seksualnej, Alisa Jordheim z Justice Society, amerykańskiej organizacji pozarządowej walczącej z wykorzystywaniem nieletnich i handlem dziećmi, czy pedagog Zbigniew Barciński z Lublina, ekspert w zakresie standardów edukacji seksualnej WHO i UNESCO. „Przybędzie też wielu innych specjalistów z tej dziedziny i reprezentantów organizacji rodzicielskich z Europy Zachodniej, którzy przedstawią jak wygląda edukacja seksualna w ich krajach np. w Holandii, gdzie edukacja seksualna odbywa się już w przedszkolach” – podkreśla Kazimierz Przeszowski, wiceprezes zarządu Centrum Życia i Rodziny.  

Konferencja nieprzypadkowo odbywa się w dniu, w którym ulicami Warszawy przejdzie „Parada Równości” pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, której jednym z postulatów jest wprowadzenie edukacji seksualnej do wszystkich przedszkoli i szkół w Polsce.  

Organizatorzy zapraszają również na XIV już Marsz dla Życia i Rodziny, który przedzie ulicami 130 polskich miast, w tym Warszawy, w niedzielę 9 czerwca (dzień po konferencji). 

Szczegółowe informacje i zapisy na konferencję.

Centrum Życia i Rodziny, organizator konferencji, to fundacja, której celem jest obrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnego kresu oraz obrona rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci oraz obrona prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. CZiR jest m.in. organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny a także wielu innych wydarzeń i kampanii społecznych. 

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts