Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Więzień na etacie w Watykanie

36-letni rzymianin, odbywający karę więzienia, codziennie przed świtem opuszcza jego bramę i jedzie do Watykanu do pracy. Pracuje na wysokościach, jako elektryk w bazylice Świętego Piotra. Jest pierwszym więźniem, który został zatrudniony w Watykanie w ramach projektu dawania drugiej szansy.

Watykan Bazylika Świętego Piotra
designerpoint - pixabay.com

"Wydaje mi się, że żyję snem. Dalej w to nie wierzę. Pracuję w Watykanie, w bazylice Świętego Piotra, na kopule i w grotach, gdzie są groby papieży. Każdy dzień przynosi emocje" - powiedział włoskiej agencji Agi mężczyzna, odbywający od 2019 roku karę w rzymskim więzieniu Rebibbia.

Opuści je na początku 2025 roku. Obecnie, od września korzysta z większej wolności; może wychodzić z zakładu karnego i na 6 godzin jechać do pracy.

Został wybrany przez Watykan jako elektryk specjalizujący się w pracy na wysokościach. Zajmuje się między innymi konserwacją oświetlenia w bazylice. Zatrudniono go dzięki stowarzyszeniu "Druga szansa", które pomaga w znalezieniu pracy więźniom pod koniec odbywania przez nich kary.

Wcześniej pracował jako konserwator turbin eolicznych. O tym, dlaczego trafił do więzienia, nie chce mówić.

"Na razie mam kontrakt na pół roku i oczywiście byłoby wspaniale, gdyby został przedłużony. Mówią, że są ze mnie zadowoleni. Praca w Watykanie była dla mnie czymś niewyobrażalnym, to naprawdę magiczne miejsce"

- podkreślił. Obecnie przygotowuje szopkę, która zostanie odsłonięta w sobotę.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Watykan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo