Te kraje chcą nowych unijnych podatków

Francja, Niemcy i Portugalia chcą rozpocząć prace nad dodatkowymi opłatami lub podatkami, które pomogą sfinansować kolejny 7-letni budżet UE - powiedzieli we wspólnym wywiadzie dla portalu informacyjnego Politico opublikowanego w czwartek ministrowie ds. europejskich tych krajów.

Podatki od zysków
pexels/CC0
"Kluczowe jest, aby kwestia ta była omawiana podczas kampanii i w okresie poprzedzającym wybory (do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - red.)"

– powiedział portugalski sekretarz stanu ds. europejskich Tiago Antunes.

"Kluczowe jest również to, żeby rozmawiać o tym z młodymi ludźmi. To jest powód, dla którego rozpoczęliśmy tę dyskusję" - dodał.

Wtórowała mu francuska minister ds. europejskich Laurence Boone: "Zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli spłacić obligacje wyemitowane na rzecz (pocovidowego) funduszu Next Generation EU".

Podatki od czego?

Minister stanu z Niemiec, Anna Luehrmann, ujawniła, że jako "zasoby własne" UE - czyli de facto podatki - rozważane są: podatek od transakcji finansowych, od sektora przedsiębiorstw, dodatkowe opłaty wyliczane na podstawie zysków przedsiębiorstw.

"Zawsze jestem również bardzo zainteresowana dodatkowymi kreatywnymi propozycjami" - zadeklarowała Niemka, dodając, że kraje UE będą debatować nad propozycjami tej jesieni.

Eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski ostrzegał wczoraj, że Unia ma "przeogromne problemy" z dopięciem obecnego budżetu.

"Proponowana rewizja (obecnego) budżetu unijnego wyraźnie pokazuje, że budżet się nie dopina, że potrzebne są kolejne fundusze, bo nie ma pieniędzy na spłacanie już zaciągniętych długów"

– podkreślił polski polityk.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#podatki #Unia Europejska

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (50)
can 01.09.2023 17:35
PO co nowy Podatek wystarczy Rozwiazac PE przeciesz jest Siedlisko Mafi siedzomi myslom jak by tu jeszcze dodatkowo Zarobic pice nie bendom wozic a Lobysci czekajom Dlaczego oni majom Wstep do Parlamentu chyby zeby Korumpowac
Anonim22 01.09.2023 12:38
Obniżyć uposażenia unijnych biurokratów. Niech rządzą się tym co mają w kasie
Anonim 01.09.2023 03:19
Podatki to zalegalizowana kradziez pieniedzy tzw. podatnikow: Kradziez zawoalowana w filozofie poswiecenia sie dla tzw. dobra spolecznego.
Anonim 01.09.2023 02:54
Niech sie odpierdziela od naszych ciezko zarobionych pieniedzy! Za malo im jeszcze?
Operator Koparki Ręcznej 01.09.2023 00:55
Dodatkowa zrzutka na wypłaty dla biedaków z KE. Po prostu inflacja ich dobija. Nie stać ich na ośmiorniczki, kalmarki i złote zegarki...
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo