Google usuwa niewygodne opinie dla władz holenderskiego Alkmaar, które dyskryminowały Polaków przy okazji meczu lokalnej drużyny z Legią Warszawa - donoszą nasi czytelnicy. Internauci otrzymują maile, że ich opinia na temat działań holenderskich urzędników została usunięta.
Przy okazji meczu Ligi Konferencji Europy AZ Alkmaar - Legia Warszawa miała miejsce systemowa działalność służb holenderskich wymierzona przeciwko polskim obywatelom. Na podstawie używania polskiego języka ludzie byli zatrzymywani i zmuszani do opuszczenia miasta Alkmaar. "Najprawdopodobniej to były decyzje podjęte przez władze miejskie, takie informacje do nas docierają" - mówił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Te informacje potwierdzały władze Legii. "Dzień zaczął się tak, że przekazano nam decyzję pani burmistrz i komendanta miejskiego policji, że polscy obywatele nie mają prawa przebywać w Alkmaar do godziny osiemnastej" - relacjonował członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski w rozmowie z portalem Meczyki.pl.
"Nasi kibice byli wywożeni przez policję do Hagi, gdzieś poza Alkmaar. Były łapanki, wyprowadzali ich z mieszkań wynajętych na czas meczu, restauracji. Jedna z pracownic klubu przez pół godziny broniła się przed tym, by jej nie wywieźć do Hagi, w końcu udało się jej jakoś wybronić, że jest z delegacji klubu" - dodał Jankowski, zaznaczając, że jasno przekazywano, że nie są tam mile widziani jako Polacy.
W obronę dobrego imienia Polaków zaangażowali się internauci, sprzeciwiając się skandalicznym działaniom władz Alkmaar. Poskutkowało to... opiniami na Google.
"Ładny budynek, ale siedzący w nim urzędnicy posiadają mentalność niemieckich służb mundurowych z okresu II wojny światowej. Uważaj..." - taką opinię wystawiali Polacy. Ocena dla holenderskiego urzędu szybko spadła z blisko 5 gwiazdek do... jednej. Ale to już przeszłość, bowiem Google niewygodne dla Holendrów opinie postanowiło usuwać.
- Nie opublikowano Twojej opinii - taką wiadomość od Google otrzymują internauci, którzy wystawili opinię urzędowi w Alkmaar.
Treści, które naruszają nasze zasady dotyczące fałszywego zaangażowania, są niedozwolone. Fałszywe zaangażowanie obejmuje treści zachęcające do publikacji w zamian za korzyści, treści mające na celu manipulowanie oceną miejsca oraz inne treści, które nie odzwierciedlają autentycznych wrażeń użytkowników. Twoje treści zostały usunięte przez nasz automatyczny system moderacji