Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Z Rosji nie zamierzają się wycofać, ale stawiają na takie "gesty". O francuskiej sieci Auchan znów jest głośno

Krótko po rozpoczęciu zbrodniczych działań przez Rosję na Ukrainie, zdecydowana większość firm podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego. Zupełnie inną politykę w tym zakresie prowadzi francuska sieć supermarketów Auchan, która zapowiada, że będzie kontynuować sprzedaż w Rosji. Jednocześnie w ramach "solidarności" z zaatakowaną Ukrainą sieć zmieniła nazwę pierogów z "ruskich" na "ukraińskie". Internauci wymownie to skomentowali.

Autorstwa BKP - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21893848

Ostatnio sieć obiegły zdjęcia pierogów marki własnej Auchan, których nazwa uległa zmianie. Jeszcze kilka tygodni temu te tradycyjne pierogi składające się z twarogu, ziemniaków i cebuli, nosiły tradycyjną nazwę, czyli "pierogi ruskie", a teraz nazwano je "pierogami ukraińskimi".

Okazuje się jednak, że jest to jedynie niewiele znaczący gest, ponieważ Auchan w dalszym ciągu funkcjonuje w Rosji. Mało tego - w najnowszym komunikacie przedstawiciele firmy po raz kolejny przekazali, że sieć nie ma planów wyjścia z kraju-agresora.

"Główną misją Auchan Retail Russia jest dostarczanie ludności wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. Na chwilę obecną Auchan nie planuje żadnych zmian w swojej strategii ani w organizacji firmy jako całości"

- powiedział agencji Reuters przedstawiciel oddziału Auchan Rosja.

Portal wirtualnemedia.pl przypomina, że Auchan zatrudnia w Rosji około 30 tysięcy pracowników oraz prowadzi 231 sklepów. Do tej samej grupy kapitałowej należy sieć Leroy Merlin. 

"Nikt przyzwoity nie powinien tam kupować" 

"Żałosne to jest - z jednej strony karmią rosyjskich morderców, nie chcą kończyć interesów z gwałcicielami dzieci, a z drugiej zmieniają nazwę pierogów, żeby się przypodobać... Nikt przyzwoity nie powinien tam kupować. Hipokryci z @AUCHAN_France"

- czytamy w twitterowym wpisie dziennikarza Marcina Torza. 

 Źródło: o2.pl, wirtualnemedia.pl, twitter.com, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wideo