Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Twórca FTX wyjdzie na wolność. Ogromna kaucja

Sąd federalny w Nowym Jorku zgodził się dzisiaj na zwolnienie z aresztu założyciela giełdy kryptowalut FTX Sama Bankmana-Frieda za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów - podała AFP.

fot. Cointelegraph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117330237

Bankman-Fried w środę został przetransportowany z Bahamów do Nowego Jorku po tym, jak zgodził się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

Mężczyzna został zatrzymany na Bahamach na początku zeszłego tygodnia, dzień przed tym, jak miał zeznawać przed Kongresem USA na temat bankructwa jednej z największych na świecie giełd kryptowalut FTX, co miało miejsce w zeszłym miesiącu.

Giełda, uruchomiona w 2019 roku i mająca siedzibę na Bahamach, złożyła wniosek o upadłość 11 listopada, gdy handlowcy pospiesznie wycofali 6 miliardów dolarów z platformy w ciągu zaledwie 72 godzin. Od tego czasu okazało się, że Bankman-Fried potajemnie wykorzystał 10 miliardów dolarów funduszów klientów, aby wspierać swój biznes.

W związku z upadkiem giełdy prokuratura federalna w Nowym Jorku postawiła Bankmanowi-Friedowi osiem zarzutów w związku z oszustwami, defraudacją i naruszeniem przepisów o finansowaniu kampanii wyborczych. Oddzielne zarzuty wysunął także regulator giełdowy SEC.

Jak twierdzi nowojorska prokuratura Bankman-Fried używał pieniędzy klientów, by pokryć długi i wydatki należącego do niego funduszu inwestycyjnego Alameda Research. 30-latek jest też oskarżony o zmowę w celu złamania przepisów finansowania kampanii wyborczych. Miał on wpłacać pieniądze na kampanie wyborcze polityków obydwu głównych amerykańskich partii za pomocą tzw. słupów, a także z kont korporacyjnych, co jest zabronione. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#FTX #Sam Bankman-Fried

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo