Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rolnicy pojawili się na targach rolniczych w Paryżu. Doszło do starć z ochroną. Użyto nawet gazu! [WIDEO]

Dziś rano we francuskiej stolicy otwarto Międzynarodowe Targi Rolnicze. Podczas nich, prezydent Emmanuel Macron zapowiedział spotkanie ze wszystkimi związkami zawodowymi rolników. Takie rozmowy powinny odbyć się za trzy tygodnie. Wcześniej - również dziś - na targach doszło do starcia rolników z oddziałami policji. W mediach pojawiło się wiele filmów!

Starcie rolników z ochroniarzami
@RemyBuisine - twitter.com, niezalezna.pl

Macron zapowiedział spotkanie ze związkami w marcu w Pałacu Elizejskim – powiadomiła agencja AFP. Prezydent chce uznania sektrora rolnego i produkcji żywności za "główny interes ogólny" Francji.

Macron wezwał również do spokoju podczas otwartych w sobotę w Paryżu dorocznych targów rolniczych, które potrwają do 3 marca.

Na krótko przed początkiem wydarzenia rolnicy starli się z ochroną i wtargnęli na korytarze wystawy. Policja użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego.

Z powodu zamieszek organizatorzy przesunęli otwarcie wystawy, nie podając jednak dokładnego harmonogramu.

"Spokój powróci, jeśli prezydent powróci do Pałacu Elizejskiego"

– przekazała przedstawicielka protestującej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Rolnych (FNSEA), głównego związku zawodowego rolników we Francji.

W sieci pojawiły się nagrania: 


Rolnicy utrzymują presję na rząd Gabriela Attala, który na kilka dni przed otwarciem targów przedstawił plan pomocy dla rolników i zapowiedział przyjęcie nowej ustawy o polityce rolnej.

W piątek manifestanci wjechali traktorami na obwodnicę Paryża, powodując kilkudziesięciokilometrowe korki, a następnie udali się do stolicy. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Francja #Emmanuel Macron #rolnicy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo