Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polak skatowany w londyńskim metrze walczy o życie. Policja poszukuje nawet kilkunastu osób

Londyńska policja apeluje do świadków niedzielnego pobicia na stacji metra Oxford Circus w Londynie, gdzie grupa nawet kilkunastu osób zaatakowała dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest Polakiem i jest w stanie krytycznym. Do szpitala trafił z krwotokiem wewnętrznym i złamaniem kości czaszki. Poważne obrażenia zagrażają jego życiu.

Do pobicia doszło po godz. 11 rano w niedzielę na stacji brązowej linii metra Bakerloo Line, gdzie dwaj podróżni zostali zaczepieni, a następnie skatowani przez grupę liczącą według policji od ośmiu do dwunastu osób.

Jeden z mężczyzn, który jest Polakiem, wymagał natychmiastowej hospitalizacji ze względu na rany głowy, w tym krwawienie wewnętrzne i złamanie kości czaszki. We wtorek po południu pozostawał w szpitalu. Jest w stanie ciężkim, a obrażenia zagrażają jego życiu.

Druga ofiara odniosła lekkie rany głowy i została wkrótce wypuszczona ze szpitala. Podobno wbrew informacjom medialnym mężczyzna ten nie jest Polakiem.

Źródła w brytyjskiej policji transportowej (BTP) podkreśliły, że według wstępnych ustaleń zajście nie miało charakteru nienawiści na tle narodowościowym, ale odmówiły spekulacji dotyczących motywów sprawców i przebiegu zdarzenia.

Śledczy Gabriel Oresajo ocenił w oficjalnym komunikacie BTP, że atak był "niesprowokowany", dodając, że chce porozmawiać "z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje" na temat zdarzenia.

Na stronie BTP opublikowano zdjęcia dziewięciu osób, które mogły być świadkami lub sprawcami ataku, prosząc, by skontaktowały się z policją pod numerem telefonu 0800 40 50 40, podając numer zdarzenia 195 z dnia 5 listopada 2017 r.

\"\"


\"\"

\"\"

foto:btp.police.uk

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polak #pobicie #metro #Londyn

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo