Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

NOWE wstrząsające nagranie z Czernihowa! Ten zbrodniczy atak nie może zostać zapomniany

W sobotę Czernihów na północy Ukrainy pogrążył się w mrocznej ciszy, przerywanej jedynie dźwiękiem rozbijanego szkła. W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na teatr w sercu miasta zginęło siedem osób, a ponad 110 zostało rannych. Krwawe ślady świadczą o tragedii, która miała miejsce przed budynkiem. W sieci pojawia się coraz więcej wstrząsających nagrań pokazujących chwilę ataku na historyczne centrum miasta.

W sieci pojawia się coraz więcej wstrząsających nagrań pokazujących chwilę ataku na historyczne centrum miasta.
Twitter

Za rozbitymi szybami sklepów wciąż działają kasy, a potężna terenowa toyota, prawdopodobnie wyrzucona przez falę uderzeniową, opiera się o ścianę pobliskiej kawiarni. Na poduszkach powietrznych pojazdu widać zastygłą krew.

„Mieszkam od strony podwórza, moje mieszkanie jest całe, ale sąsiadom od strony teatru powybijało wszystkie okna. Na dole mamy minimarket. Wszystkie dziewczyny, które tam pracowały, trafiły do szpitala z ranami po odłamkach”

– relacjonuje jedna z mieszkanek kamienicy obok teatru. 

Oto jeden z najnowszych filmów pokazujących moment ataku:

Rosyjski atak miał miejsce około godz. 11:30 czasu lokalnego. Rakiety trafiły w Teatr Muzyczno-Dramatyczny, gdzie odbywała się wystawa dronów.

Dach teatru został całkowicie zniszczony po ataku. Sąsiednie budynki także ucierpiały, a na niektórych widać ślady pożaru. Woda spływa z budynków, świadcząc o niedawnej akcji gaśniczej. Przed teatrem trwa usuwanie zniszczonych pojazdów.

„Mam szczęście, że przeżyliśmy, bo atak nastąpił po kilku minutach od chwili, gdy zaparkowałem tu auto. Zdążyłem wziąć z samochodu dziecko, posadzić je do wózka i dojść z żoną do parku. Mam trzyletnią córeczkę. Pięć minut później byłoby już po nas”

– opowiada Dima, który usuwa zniszczone szyby swojego samochodu.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Ihor Kłymenko, poinformował, że większość ofiar znajdowała się poza teatrem w chwili eksplozji. „Główne ofiary zdarzenia znajdowały się w samochodach albo przechodziły drogę i wracały z cerkwi. Wszyscy, którzy byli w teatrze, zdążyli zejść do schronu” – powiedział, cytowany na kanale MSW w Telegramie. (https://t.me/mvs_ukraine/28783)

Ołeksandr Łomako, pełniący obowiązki mera Czernihowa, przekazał, że w wyniku ataku zginęło siedem osób, w tym sześcioletnia dziewczynka (jej matka jst w szpitalu, ojciec - walczy na froncie).

117 osób, w tym 11 dzieci, zostało rannych. W dniach 19-21 sierpnia w mieście będzie obowiązywała żałoba.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wg
Wczytuję ocenę...
Wideo