Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Netanjahu: Pomścimy ten mroczny dzień. Wszystkie miejsca, gdzie znajduje się Hamas, zamienimy w gruzy

- Siły Obronne Izraela niezwłocznie użyją wszystkich swoich sił do zniszczenia możliwości Hamasu. Zniszczymy ich i z całą mocą pomścimy ten mroczny dzień, który zgotowali państwu Izrael i jego obywatelom. Wszystkie miejsca, gdzie Hamas jest rozlokowany, ukrywa się lub działa, zamienimy w gruzy - napisał na Twitterze premier Izraela, Benjamin Netanjahu.

Benjamin Netanjahu
fot. U.S. Air Force Staff Sgt. Jack Sanders / U.S. Secretary of Defense - 210412-D-XI929-10047, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=103534235

W zamieszczonym w nocy na Twitterze wpisie, premier Izraela, Benjamin Netanjahu, napisał, że w szabat Hamas rozpoczął "brutalną i złą wojnę".

- Zwyciężymy w tej wojnie pomimo niemożliwej do zniesienia ceny. To trudny dzień dla nas wszystkich - wskazał, dodając, że "Hamas chce wymordować nas wszystkich".

- To, co dzisiaj wydarzyło się w Izraelu - nie ma precedensu. I nie dopuścimy, by się to powtórzyło. Za tą decyzją stoi cały rząd. Siły Obronne Izraela niezwłocznie użyją wszystkich swoich sił do zniszczenia możliwości Hamasu. Zniszczymy ich i z całą mocą pomścimy ten mroczny dzień, który zgotowali państwu Izrael i jego obywatelom

– napisał Netanjahu.

- Wszystkie miejsca, gdzie Hamas jest rozlokowany, ukrywa się lub działa, zamienimy w gruzy. Apeluję do mieszkańców Gazy - wyjedźcie teraz, ponieważ będziemy działać z użyciem siły - dodał.

Zapowiedział, że Hamas zostanie rozliczony z każdej krzywdy wyrządzonej pojmanym cywilom lub wojskowym. Pozdrowił i podziękował siłom zbrojnym Izraela, służbom medycznym, a także przywódcom światowym, w tym prezydentowi USA, Francji oraz premierowi Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy razem w tej kampanii. Ta wojna zajmie trochę czasu, to będzie trudne. Przed nami dni pełne wyzwań - zaapelował do obywateli Izraela.

Dzisiaj rano rzecznik armii izraelskiej poinformował, że wojsko ewakuuje miejscowości położone przy granicy ze Strefą Gazy. "Musimy zabrać stamtąd i przewieźć w inne rejony Izraela tysiące mieszkańców" - dodał.

Jak zaznaczył, armia uznała pas przygraniczny za obszar zamknięty.

Żołnierze izraelscy starają się w niedzielę wyprzeć bojowników Hamasu, którzy przedarli się w sobotę ze Strefy Gazy i zaatakowali 22 pobliskie osiedla izraelskie. Siły izraelskie walczą obecnie w ośmiu miejscach - podała armia izraelska.

Izrael zaatakował w odpowiedzi na atak Hamasu 426 celów w Strefie Gazy. Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało, że w izraelskich atakach zginęło co najmniej 256 osób, a blisko 1800 odniosło obrażenia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Izrael #Benjamin Netanjahu #Hamas

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo