Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Imigranci wtargnęli do cudzych mieszkań

Grupa przybyłych do Portugalii ponad 70 imigrantów zajęła bezprawnie mieszkania na zamkniętym osiedlu w Paco de Arcos na przedmieściach Lizbony. Znajdujące się na jego terenie mieszkania były dotychczas opustoszałe, m.in. z powodu remontu.

Lizbona Portugalia
DEZALB - pixabay.com

Do policji w Paco de Arcos wpłynęło doniesienie o wejściu na teren zamkniętego osiedla dużej grupy imigrantów, która zajęła następnie mieszkania.

Jak poinformowały w środę władze gminy Oeiras, na terenie której znajduje się osiedle, przedstawiciele samorządu zwrócili się już do imigrantów z żądaniem przedstawienia dokumentów, na podstawie których grupa „intruzów” zajęła 70 mieszkań.

Jeden z okupujących teren mężczyzn powiedział, że imigranci nabyli apartamenty za łączną kwotę 470 tys. euro, wynika z relacji stołecznej telewizji CM TV, która zaznaczyła, że dotychczas nie przedstawiono żadnego dokumentu potwierdzającego tę transakcję.

„Gdyby rzeczywiście do takiego kupna doszło, to każdy z apartamentów kosztowałby zaledwie 3500 euro”, odnotowała lizbońska telewizja, nazywając tę wartość "nierealną", a nowych mieszkańców „dzikimi lokatorami”.

Wezwana na teren osiedla policja potwierdziła już, że żaden z imigrantów, który rzekomo miał nabyć mieszkanie, nie posiada do niego kluczy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gb
Wczytuję ocenę...
Wideo