Warszawa wytypowana jako jedno z 40 miast na świecie. Tak powstał mural promujący płytę U2

Na warszawskim Służewcu pojawił się mural promujący album U2 "Songs of Surrender". Zawiera on cytat z piosenki "Walk On", która w nowej wersji poświęcona jest wojnie w Ukrainie. Czteropłytowe wydawnictwo z 40 nagranymi na nowo utworami irlandzkiej grupy ukazało się w piątek.

u2songs.com

Jak poinformowała wytwórnia Universal Music Polska w piątkowym komunikacie, Warszawa została wytypowana jako jedno z 40 miast na całym świecie, które biorą udział w akcji U2SOS40 w ramach promocji płyty Songs of Surrender. "Mural na warszawskim Służewcu zawiera cytat z piosenki Walk On, która w nowej wersji opowiada o wojnie w Ukrainie. Wydawnictwo jest już dostępne w kilku formatach w sklepach oraz serwisach cyfrowych" - podała. Dodała, że "znajdując się w pobliżu muralu, można odblokować ekskluzywny merch zespołu i inne niespodzianki".

W komunikacie przekazano, że "w ramach akcji U2SOS40 fani zobaczą nie tylko murale, ale także czterdzieści 60-sekundowych filmów do każdej piosenki, wykonanych przez 40 artystów z całego świata". "W gronie zaproszonych do współpracy artystów znalazła się m.in. Tanima Mehrotra, urodzona w Indiach, która wybrała ujęcia ekipy deskorolkarzy z Mexico City, by ucieleśnić ten rodzaj wolności, który wiąże się z młodzieńczą ciekawością świata. Ben Elias, reżyser i operator z Nowej Zelandii, zaprezentował ujęcia swojej ojczyzny, a w filmie udział wzięli jego dziadkowie. Alana O’Herlihy, multidyscyplinarna fotografka, reżyserka i artystka multimedialna, postanowiła wziąć na warsztat jeden z najbardziej poważnych utworów – Sunday Bloody Sunday – i zestawić go z dojrzewaniem kobiet i utratą niewinności. Yanya Yatsuk, ukraińska fotografka mieszkająca w Stanach, chciała stworzyć coś, co opowie historię o miłości" - czytamy.

Wytwórnia przypomniała, że album U2 "Songs of Surrender" zawiera 40 utworów zespołu "nagranych na nowo i przerobionych na potrzeby 2023 roku". 

Zespół U2 powstał w 1976 r. w Dublinie. W jego skład wchodzą: wokalista Bono, The Edge (gitara, instrumenty klawiszowe, drugi głos), Adam Clayton (gitara basowa) i Larry Mullen Jr. (perkusja).

Grupa jest jedną z tych, które zdefiniowały brzmienie rocka lat 80. Zdobytą wówczas popularność utrzymała w kolejnych dekadach. Muzycy U2 są znani z zaangażowania w działalność społeczną, nie stronią od wypowiedzi politycznych. Zespół trzykrotnie wystąpił w Polsce - w 1997 r. na Służewcu w ramach trasy "PopMart, w 2005 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas "Vertigo Tour" oraz w 2009 r. w Chorzowie ramach "U2 360° Tour".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo