Patrona zna już cały świat! Psi bohater Ukrainy odznaczony przez prezydenta Zełenskiego

Znajduje ładunki wybuchowe, występuje na konferencjach prasowych i przyszedł czas, by odwiedził Pałac Prezydencki. Kto to taki? Pies Patron, bohater Ukrainy - odznaczony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Zwierzę o wybitnych zdolnościach dodaje otuchy narodowi ukraińskiemu w trudnych chwilach. Fanów ma na całym świecie!

Patron - psi bohater Ukrainy
fot. facebook.com/MNS.GOV.UA

Patron ma dwa lata, to pies rasy jack russell terrier. Ma niezwykłe zdolności: nauczył się rozpoznawać różne rodzaje prochu. Wraz z wybuchem wojny jego umiejętności przydały się ukraińskiej armii. Wywąchał już niezliczoną ilość ładunków - dzięki jego pomocy saperzy mogli rozbroić ładunki. Pracuje w okolicach Czernihowa, gdzie rosyjskie bomby spadały niezwykle często. 

Wieść o niezwykłym psie szybko rozeszła się po świecie. Patron stał się prawdziwym symbolem tej wojny. Oprócz pracy przy wykrywaniu ładunków wybuchowych, zaczął także pełnić funkcje reprezentacyjne. Psi bohater pojechał m.in. do Kijowa, gdzie spotkał się z dziećmi w szpitalu. Nie trzeba długo opowiadać, jak wielką frajdę sprawił najmłodszym. 

Ostatnio Patron wystąpił nawet na konferencji prasowej. Siedział na krześle przy stole, ale chyba pytania dziennikarzy nie były zbytnio ciekawe, bo... uciął sobie drzemkę. 

Kolejna wizyta Patrona była już zdecydowanie ciekawsza, bowiem najsłynniejszy saper świata, jak mówi się o tym ukraińskim dwulatku, przybył do siedziby prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent odznaczał bohaterów Ukrainy, więc nie mogło zabraknąć odznaczenia dla Patrona. Zanim pies wszedł do pałacu prezydenckiego, czekała na niego... kolejka reporterów. Każdy chciał uwiecznić moment wejścia do siedziby władz państwowych!

Zaszczyt spotkania z Patronem miał nie tylko prezydent Zełenski, ale również kanadyjski premier Justin Trudeau. 

Co ciekawe, Patron doczekał się już znaczków pocztowych ze swoją podobizną, ma też oficjalne konto na Instagramie, które śledzi ponad 200 tysięcy internautów z całego świata. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #pies #patron

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo