Ponad 2,2 miliona osób! W rzymskim Koloseum padł tego lata turystyczny rekord

Turystyczny rekord padł tego lata w rzymskim Koloseum. Od początku czerwca do końca sierpnia starożytny amfiteatr zwiedziło ponad 2,2 miliona osób, o 16 procent więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku, przed pandemią Covid-19 - poinformowało włoskie ministerstwo kultury.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Koloseum
FeaturedPics, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

W porównaniu z latem sprzed czterech lat sprzedano o 315 tysięcy biletów więcej. Amfiteatr Flawiuszów zwiedzało latem średnio 25 tysięcy osób dziennie.

Ogłoszone dane potwierdzają notowany od kilku miesięcy wielki turystyczny boom w Wiecznym Mieście.

Przypomniano też, że znaczącym wydarzeniem tego roku było otwarcie dla zwiedzających, po pół wieku przerwy, Domus Tiberiana, czyli pozostałości okazałego pałacu cesarza Tyberiusza na Palatynie, blisko Koloseum.

Włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano podkreślił, że Koloseum jest najważniejszym i najczęściej odwiedzanym zabytkiem archeologicznym we Włoszech i jednym z najbardziej znaczących na świecie.

„Mamy do czynienia z ponownym odkryciem świata starożytnego Rzymu, także dzięki dziełom filmowym, serialom, powieściom historycznym, co przekłada się także na wizyty w tym zabytku”

- dodał minister.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo