Nowy król przywitał się z Brytyjczykami. Zobacz relację z podróży pary królewskiej do Pałacu Buckingham

Zakończyła się ceremonia koronacji Karola III i Kamili. Ostatnimi jej punktami były podróż spod Opactwa Westminsterskiego do Pałacu Buckingham i po przybyciu na miejsce pozdrowienie Brytyjczyków z balkonu siedziby monarchów. Z powodu złej pogody skróceniu musiał ulec jeden z punktów uroczystości.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Król Karol III i królowa Kamillia
@Coronation2023

Spod Opactwa Westminsterskiego do Pałacu Buckingham para Królewska podróżowała pochodzącą z 1762 r. złotą karetą, która była używana we wszystkich koronacjach od prawie 200 lat. Karol i Kamila zdecydowali się nią jechać tylko w drodze powrotnej.

Parada wracała tą samą drogą, którą przyjechała na koronację, ale była znacznie liczniejsza, bo za złotą karetą jechali w innych karetach lub samochodach pozostali członkowie rodziny królewskiej, zaś przed nimi i za nimi szło około 5000 żołnierzy.

Większy był także deszcz, który niemal przez całą sobotę pada w Londynie. To właśnie z powodu niesprzyjającej pogody przelot samolotów wojskowych nad Pałacem Buckingham, został skrócony z sześciu do dwóch i pół minuty.

W przelocie wzięły udział tylko śmigłowce wojskowe oraz zespół akrobacji lotniczych RAF-u Red Arrows. Według pierwotnego planu, w sześciominutowym pokazie miało wziąć udział 60 samolotów.

Ostatecznie nowa para królewska wyszła na balkon Pałacu Buckingham, aby pozdrowić zgromadzone przed nim tłumy ludzi.

To, kto pojawi się na balkonie, do końca nie było wiadome, ale zgodnie z przypuszczeniami, obecni byli tylko ci członkowie rodziny królewskiej, którzy pełnią obowiązki, czyli zabrakło młodszego brata króla Karola III, księcia Andrzeja, oraz młodszego syna monarchy, księcia Harry'ego, bo obaj z różnych powodów wycofali się czynnego udziału w rodzinie.

Pojawienie się nowej rodziny królewskiej na balkonie było ostatnim sobotnim punktem programu koronacji Karola III i królowej Kamili.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronacja #Król Karol III #Wielka Brytania

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo