Plejada gwiazd na koronacji Karola III. Wśród wykonawców Lionel Richie, Katy Perry i Take That

Śpiewacy operowi Andrea Bocelli i Sir Bryn Terfel znaleźli się wśród gwiazd, które wystąpią podczas koronacji brytyjskiego króla Karola III w zamku Windsor w niedzielę 7 maja. Podczas koncertu wystąpią także Take That, Lionel Richie i Katy Perry.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Król Karol III
Copyright House of Lords 2022 / Photography by Annabel Moeller, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Piosenkarka, autorka tekstów Freya Ridings oraz kompozytorka i producent muzyki klasycznej soul, Alexis Ffrench, również uświetnią imprezę na terenie zamku Windsor w niedzielę 7 maja, potwierdziło BBC.

Są częścią składu występującego na imprezie przed 20-tysięczną publicznością i zaproszonymi gośćmi na koncercie, który będzie również transmitowany w BBC One, BBC iPlayer, BBC Radio 2 i BBC Sounds.

Gary Barlow, Howard Donald i Mark Owen z Take That potwierdzili swój udział w oświadczeniu: 

To będzie nasz pierwszy koncert na żywo od czasu Odyssey Tour, cztery lata temu w 2019 roku, i co za scena do powrotu! Ogromny zespół na żywo i orkiestra, chór, wojskowi perkusiści, tło zamku Windsor i uroczystość nowego króla. Nie możemy się doczekać

– czytamy.

Richie, który został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2022 roku, powiedział: „Dzielenie sceny z innymi wykonawcami na koncercie koronacyjnym to wydarzenie, które zdarza się raz w życiu i będzie to zaszczyt i święto”.

Piosenkarka Katy Perry, która jest ambasadorką British Asian Trust, założonego przez króla, powiedziała, że ​​jest podekscytowana występem i „pomaga rzucić dalsze światło na Fundusz Ochrony Dzieci British Asian Trust, którego praca obejmuje lokalne inicjatywy w zakresie pozyskiwania funduszy, a przeciwdziałanie praktykom handlu dziećmi”.

Artyści będą wspierani przez światowej klasy muzyków, w tym 70-osobową orkiestrę i zespół house, w skład którego wchodzą Massed Bands of the Household Division i Countess of Wessex’s String Orchestra.

Występ obejmie ekskluzywny występ Coronation Choir, różnorodnej grupy wybranej spośród chórów lokalnych i śpiewaków amatorów z całej Wielkiej Brytanii.

Centralny punkt koncertu, Lighting up the Nation, obejmie kultowe miejsca w Wielkiej Brytanii, które zostaną oświetlone za pomocą projekcji, laserów, wyświetlaczy i iluminacji.

Szczegóły ogłoszono, gdy sondaż YouGov ujawnił, że większość Brytyjczyków nie jest zainteresowana koronacją. W ankiecie przeprowadzonej w tym miesiącu wśród ponad 3000 dorosłych 35% stwierdziło, że „nie obchodzi ich zbytnio” wydarzenie, a 29% stwierdziło, że nie obchodzi ich wcale, podczas gdy 24% osób stwierdziło, że koronacja obchodzi ich w dużym stopniu i tylko 9% stwierdziło, że bardzo ich obchodzi to wydarzenie. Ale 46% Brytyjczyków stwierdziło, że prawdopodobnie obejrzy koronację lub weźmie udział w związanych z nią uroczystościach.

 Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo