Koncert zwycięzcy Eurowizji 2022. Zespół Kalush Orchestra wystąpi w Lublinie

Zwycięzca tegorocznego konkursu Eurowizji, ukraiński zespół hip-hopowy Kalush Orchestra, wystąpi w Lublinie. Koncert grupy miksującej współczesne brzmienia, rap i ukraińską muzykę tradycyjną odbędzie się w poniedziałek.

Facebook.com/kalush.official/

Kalush Orchestra wystąpi w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

Jak przypomniało w komunikacie Centrum Kultury w Lublinie, grupa została oficjalnym reprezentantem Ukrainy w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji zdobywając pierwsze miejsce. Od czasów wygranej muzycy nieustannie koncertują.

Zespół założyli w 2019 r. pochodzący z miasta Kalush (obwód iwanofrankiwski) raper Ołeh Psiuk, multiinstrumentalista Ihor Didenczuk oraz DJ MC Kilimmen. Tego samego roku muzycy opublikowali na YouTubie swój debiutancki teledysk do utworu „Ne marynuj”, który nakręcili na ulicach Kalusza. Reżyser teledysku Delta Arthur znany jest m.in. z produkcji teledysków raperki Alyony Alyony.

Po wydaniu drugiego wideoklipu do utworu „Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings, co zaowocowało wydaniem 19 lutego 2021 r. debiutanckiego albumu pt. „Hotin”, który okazał się sukcesem.

W 2021 r. Kalush poszerzył skład o Tymofija Muzyczuka oraz Witalija Dużyka i uruchomił równoległy projekt muzyczny Kalush Orchestra, który skupia się na miksowaniu współczesnych brzmień, rapu z ukraińską muzyką tradycyjną.

Poniedziałkowy koncert w Lublinie rozpocznie się o godz. 20:30. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo