Holenderska księgarnia sprzedaje książki... pisane przez sztuczną inteligencję

Największa księgarnia internetowa w Niderlandach Bol.com sprzedaje setki książek napisanych przez sztuczną inteligencję (AI) - informuje rozgłośnia BNR.

zdjęcie ilustracyjne,
Zdjęcie dodane przez Huỳnh Đạt: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/ksiazki-na-polkach-2177482/

Dotyczy to głównie przewodników turystycznych, językowych i książek kucharskich. Według BNR po analizie wybranych akapitów jasno wynika, że zostały one napisane ze stuprocentową pewnością przez AI.

Chatbot tworzy nie tylko e-booki, ale także wersje papierowe i ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu euro. Autor audycji w BNR twierdzi, że na przykład ChatGPT jest w stanie przygotować książkę w kilka minut.

Bol.com twierdzi, że nie dysponuje informacjami w sprawie liczby sprzedawanych tytułów, które powstały przy pomocy sztucznej inteligencji. Firma przekazała, iż nie podejmuje żadnych działań, ponieważ jest to „początek nowego problemu”.

Tymczasem agencja Reutera poinformowała niedawno, iż Amazon został zalany książkami, które „napisała” lub „narysowała” sztuczna inteligencja.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (11)
Anonim 03.10.2023 07:54
pióro i długopis też piszą książki
Anonim 02.10.2023 11:10
Sztuczna inteligencja pisze książki a kto inkasuje honoraria? Pytanie drugie: na jakiej podstawie sztuczna inteligencja pisze książki? Na podstawie książek napisanych przez człowieka i reguł opracowanych przez człowieka? Pytanie trzecie: czy można powiedzieć, że AI pisze książki czy raczej że kompiluje plagiaty?
Anonim 03.10.2023 20:30
Można - ale tylko jeśli uznać, że każdy kto pisze dowolne książki również kompiluje plagiaty. Bo przecież uczył się na istniejącej już wcześniej literaturze. Zasada jest, paradoksalnie, bardzo, bardzo podobna, i nie jesteśmy w stanie "uderzyć" w AI od tej strony nie uderzając w ludzi.
Anonim 01.10.2023 19:22
Sztuczna inteligencja pokazuje człowiekowi, jak głupi jest.
Anonim 30.09.2023 14:05
Wśród muzyków jest powiedzenie, jeśli komputer skomponował utwór, to niech komputer go słucha.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo