Gitara zatrzymana do "wyjaśnienia" z powodu brexitu

Gitara wysłana z Włoch do Wielkiej Brytanii stała się „ofiarą brexitu”- podała włoska prasa. Instrument zablokowały brytyjskie służby celne, które zażądały podania pochodzenia drewna, z jakiego został wykonany.

pixabay

Gitarę wysłał mieszkaniec Rimini do Londynu, gdzie przeniósł się jego syn. Adresat przesyłki powiedział dziennikowi „Corriere Romagna”, że gitara w paczce została przywieziona na początku stycznia na lotnisko Stansted i tam zatrzymana do wyjaśnienia.

Według relacji Włocha, brytyjskie służby celne wyjaśniły mu, że przyczyną komplikacji jest to, że gitara akustyczna wykonana jest z drewna, a jest to surowiec, którego import jest kontrolowany. Jak dowiedział się rozmówca gazety niektórych gatunków drewna nie można zaś importować.

Adresat instrumentu został poproszony o ustalenie, z jakiego drewna jest wykonana gitara i podanie jego pochodzenia. Okazało się jednak, że nie ma takiego certyfikatu. Musiał zapłacić opłatę celną w wysokości 61 funtów. Mimo to gitarzysta dalej nie otrzymał swojej paczki i przyznał, że nie wie, gdzie ona jest.

Jak podkreślił, nigdy wcześniej nie miał żadnych problemów z paczkami wysyłanymi często między Włochami a Wielką Brytanią.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wielka Brytania #Brexit #gitara

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo