Znana aktorka może mieć potężne kłopoty. Usłyszała zarzuty za reklamę wódki. Kara to nawet pół mln zł

W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki - wyjaśnił prokurator. Znanej aktorce może grozić jej grzywna od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Postępowanie wszczęto z zawiadomienia Jana Śpiewaka
pexels/CC0

Informacje potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. "Przedmiotowe postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście" - poinformował prokurator.

"W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook"

– wyjaśnił prokurator.

Wskazał przy tym, że w materiałach, w których wystąpiła aktorka publiczne rozpowszechniano znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki.

Aktorka odmówiła wyjaśnień

"W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień"

– podał.

Przestępstwo prowadzenia reklamy napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy zagrożone jest grzywną w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet pół miliona złotych.

"Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka"

– dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jest dzieckiem alkoholika

Ten miejski aktywista wyraził nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu.

"Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce"

– powiedział Jan Śpiewak.

"Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu. Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę" - dodał miejski aktywista.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#aktorka #zarzut #wódka #reklama #Facebook

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo