Wojewódzki i Palikot skazani! Sąd nie miał wątpliwości

Mimo, że groziło im nawet pół miliona grzywny, to wyroki, jakie usłyszało trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie, są stosunkowo niskie. Warszawski sąd skazał byłego posła - Janusza Palikot, gwiazdora TVN - Jakuba Wojewódzkiego oraz ich wspólnika Tomasza Czechowskiego na kary finansowe. Jak czytamy dziś na łamach "Super Expressu" - sąd nie ma wątpliwości, że cała trójka skazanych złamała ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
No to teraz zapłacą...
kuba_wojewodzki_official//fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

O tym, że znanym w przestrzeni publicznej Wojewódzkiemu, jak i Palikotowi postawiono zarzuty, pisaliśmy już w ubiegłym miesiącu:

[https://niezalezna.pl/480940-posprzatajmy-internet-z-alkopatusow-wzywal-spiewak-jest-reakcja-palikot-i-wojewodzki-z-zarzutami]

Grzywna to nie wszystko

Według śledczych, reklamując napoje alkoholowe w internecie, celebryci złamali prawo. "SE" informuje, że wyrok w tej sprawie zapadł kilka dni temu. 

"Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny"

– czytamy w wyroku. To jednak nie wszystko, bowiem Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, zaś Wojewódzki i Czechowski - po 8 tys. zł.

"Nic mi na ten temat nie wiadomo"

Co ciekawe, "Super Express" poprosił o komentarz do sprawy jednego z głównych zainteresowanych - Janusza Palikota. Były poseł zdaje się jednak umywać ręce od sprawy.

"Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuję  niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP"

– brzmi fragment oświadczenia, jakie Palikot przesłał do redakcji "SE".

 Źródło: niezalezna.pl, Super Express

 

#Kuba Wojewódzki #Janusz Palikot #wyrok #kara #Polska #alkohol

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo