Kurdej-Szatan krytykuje rząd. Zarazem ubolewa, że nie koncertuje na finansowanych przez państwo imprezach

Barbara Kurdej-Szatan, celebrytka, która w ostatnim czasie znana stała się przede wszystkim z wulgarnego wpisu dotyczącego polskich służb strzegących granicy z Białorusią, teraz utyskuje w wywiadzie na kanale "Wolne Sądy", że "została odsunięta od dwóch koncertów", które współfinansuje państwo.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Barbara Kurdej-Szatan
fot. Ralf Lotys (Sicherlich) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=130717898

Jesienią 2021 r., gdy polskie służby mierzyły się z reżyserowanym przez Moskwę i Mińsk kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią, Barbara Kurdej-Szatan, celebrytka i aktorka, zamieściła w mediach społecznościowych wpis godzący w Straż Graniczną, pełen wulgaryzmów i inwektyw.

W lutym 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył sprawę, w której Kurdej-Szatan została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy. Sąd uznał, że jej wpis nie wyczerpywał znamion czynu zabronionego.

Nie oznacza to jednak, że wpis Kurdej-Szatan nie był wulgarny i obraźliwy. Celebrytka była szeroko krytykowana za swoją aktywność w mediach społecznościowych, co rzutowało także na jej kontrakty reklamowe. Teraz Kurdej-Szatan żali się, że... to ona padła ofiarą hejtu.

- Firmy, które ze mną współpracowały miały odgórne naciski, żeby ze mnie rezygnować. Z jednej strony to rozumiałam, bo biznes jest biznes, ale z drugiej czułam takie rozczarowanie, że się poddali tej propagandzie - powiedziała Kurdej-Szatan w rozmowie z kanałem "Wolne Sądy".

- Wszyscy się zamknęli i niestety tak to wyglądało i wygląda, że później też długo nie dostawałam kolejnych zleceń filmowych czy reklamowych. Jak się dowiedziałam "chcieliby, ale boją się tej fali hejtu". Każdy tak przymyka oczy i mówi 'nie ta, to inna'

– dodała.

Kurdej-Szatan nie tylko wulgarnie oceniała państwowe służby graniczne, ale też otwarcie angażuje się w antyrządowe protesty. Jednocześnie ubolewa, że nie bierze udziału w wydarzeniach współfinansowanych przez państwo.

- Zostałam odsunięta od dwóch koncertów, co do których okazało się, że współfinansuje je Ministerstwo Kultury albo pieniądze idą z Kancelarii Premiera

– stwierdziła.

Z jednej strony, Kurdej Szatan nie podoba się obecny rząd i chciałaby jego zmiany, z drugiej strony - miałby być on pracodawcą i mecenasem jej aktywności.

 Źródło: niezalezna.pl, plotek.pl

 

#Polska #Barbara Kurdej-Szatan #straż graniczna #koncerty

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo