Kto zamordował Tupaca Shakura? W Las Vegas zatrzymano podejrzanego

Policja w Las Vegas zatrzymała w piątek Duane'a “Keffe D” Davisa podejrzanego w związku morderstwem słynnego amerykańskiego rapera Tupaca Shakura w 1996 roku. Nie jest do końca jasne, na podstawie jakich zarzutów zatrzymano mężczyznę - podaje agencja AP, powołując się na źródła.

Tupac Shakur
youtube.com/printscreen

Shakur został postrzelony z przejeżdżającego cadillaca 7 września 1996 roku i zmarł sześć dni później na skutek odniesionych ran. Miał 25 lat.

Davis napisał w swoim wydanym w 2019 roku pamiętniku "Compton Street Legend”, że był jedną z osób jadących cadillakiem. Dodał też, że zdecydował się przerwać milczenie w ramach porozumienia z władzami federalnymi i lokalnymi. W tym okresie groził mu wyrok dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - informuje Associated Press.

Mężczyzna określił też w swej książce samego siebie jako jednego z ostatnich żyjących świadków morderstwa i wskazał na swojego krewnego Orlando “Baby Lane” Andersona, jako osobę, która siedziała na tylnym siedzeniu cadillaca, gdy doszło do ostrzelania samochodu Shakura. Stało się to tuż po awanturze z udziałem Andersona, Shakura i innych osób.

Anderson zaprzeczał, by miał coś wspólnego z zabiciem słynnego rapera; zginął dwa lata później w innej strzelaninie.

W lipcu br. policja przeszukała dom żony Davisa; nie wiadomo jednak, czy znalezione tam przedmioty i zajęte komputery doprowadziły do przełomu w śledztwie.

Tupac Shakur był według magazynu "Rolling Stone" jednym z najsłynniejszych i "najbardziej wpływowych raperów wszechczasów". Jego płyty rozeszły się w 75 mln egzemplarzy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (34)
Anonim 05.10.2023 01:03
i o to sa te wybory, zaby czarni nie zanudzli nas swoimi problemami i prymitywna kultura.
Anonim 04.10.2023 16:46
Ciekawe , no ja go nie znam. !!?? Widocznie śpiewał, tylko dla czarnych !?? Oni wystepuja dla swoich, bialu to wrogowie są!!
Anonim 03.10.2023 18:47
CO TO DZIS ROBI ZA Roznice KTO W 1996 ROKU ZASTRZELIL TUPAKA? Street justice!
Anonim 03.10.2023 16:02
CO TO DZIS ROBI ZA R9ZNICE KTO W 1996 ROKU ZASTRZELIL TUPAKA?
Anonim 01.10.2023 22:53
Ja w młodości słuchałem 2Paca, i nie byłem złym człowiekiem. Rap nie jest zły a często jest buntem młodych przeciwko niesprawiedliwości społecznej i walce o biednych. Raperzy nie przepadają za ideologią lewicową ponieważ ją uważają za zakłamaną. Dlatego też Drodzy nie bójmy die rapu, ponieważ ci ludzie mają dużo wspólnego z tradycją, wiarą. Niestety też wpadali w konflikt z prawem ale on się toczył wyłącznie w gronie rapowców i nie zagrażali innym spoza ich grupy.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo