Co ma zachowanie kibiców do PiS i „polexitu”? To połączyć może tylko Maciej Stuhr

Przed wczorajszym meczem Polska-Anglia w Warszawie, zawodnicy gości klęknęli na kolano w wyrazie solidarności z ruchem Black Lives Matter. To się nie spodobało polskim kibicom, którzy wygwizdali piłkarzy. To bardzo rozczarowało postępowego Macieja Stuhra, który dał upust swoim emocjom we wpisie na Facebooku. "Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów" - napisał celebryta o Polakach.

Maciej Stuhr
fot. YouTube/mat.pras.

Podczas gdy piłkarze Anglii klęczeli na murawie, piłkarze polskiej reprezentacji wskazywali na napis "respect", który znajduje się na ich koszulkach. Zachowanie Anglików nie spodobało się kibicom, którzy zaczęli gwizdać.

Taka reakcja najwyraźniej rozzłościła Macieja Stuhra, który wylał później swe żale w mediach społecznościowych.

Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie „nie poparli”. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć

- napisał celebryta na Facebooku.

Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w dupie trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi. A cała reszta (mniejszość) może się z tym a) pogodzić, b)wyjechać, c) żyć w rozpaczy i depresji. To obecnie dla większości Polski nie ma zresztą właściwie żadnego znaczenia

- dodał.

Na koniec aktor dodał, że jego zdaniem Polska wyjdzie z Unii Europejskiej.

To nie jest dla nas miejsce - podsumował.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Komentarze (373)
retempto 23.09.2021 20:22
  • Komentarze: 2869
Kiepskie zycie jest takich nieustannie niezadowolonych, nienawidzacych swej Ojczyny, biedny p. Stchur wszyscy zli, tylko on jeden taki "gienius", ktoremu nikt nie mze sprostac, nieszczesnik, wspolczuje mu
Krzysztof 1952 12.09.2021 10:33
Maciej Stuhr ma racje. Nie pojmujecie, bo jestescie niezalezni, zwłaszcza od rozsadku i chrzescijaństwa
Chrust 11.09.2021 07:20
Walka z przemocą wobec osób czarnoskórych? OK! A wobec białych? Dzisiaj, na Białorusi? A wobec tatarów Krymskich? Kto mierzy przemoc jednego koloru skóry nad drugim? Potomkowie oprawców czarnych niewolników niech klękają. Potomkowie ludobójczych reżimów w Afryce, Belgowie, Niemcy i inni niech klękają. Czy ktoś w Europie klękał kiedy mordowano Węgrów i Polaków za żelazną kurtyną?
Chrust 11.09.2021 07:12
Na filmy, w których grają aktorzy, kretyni nie muszę chodzić. Mam w pamięci niewolniczą pracę mojego dziadka, żołnierza kampanii wrześniowej, który na swoim gospodarstwie, przez 6 lat pracował dla Niemca. Mam w pamięci łagry dziadka i śmierć jego braci, tam, na betonie podczas snu. Mam w pamięci dziadka mojej żony, który zginął w marszu śmierci ze Stutthofu (jaki tam dziadek, 34 lata!), za partyzantkę. Jego rodzinę wywieziono do Potulic, a dom przekazano Niemcom, którzy go ograbili ze wszystkiego, zwierząt i kosztowności. Mam w pamięci śmierć małego Juzika, jego synka, który zmarł z tęsknoty i biedy. Owszem, Żydzi, holokaust. Zgoda. Żadne ludobójstwo nie może być zapomniane... Ale nie może ono zawłaszczać słowa ludobójstwo tylko dla siebie. A Wielki Głód, a Akcja Polska.. Ja klękam z szacunku i w pamięci dla bohaterów mojej rodziny, bo to pokolenie, które znam. To mojemu sumieniu wystarcza. Na dodatek to nie moi przodkowie byli ich oprawcami! Czy Stuhr coś z tego rozumie?
mstablowicki 22.09.2021 19:35
  • Komentarze: 38
Stuhr rozumie tylko to co ma w dostarczonym mu scenariuszu no i oczywiście musi mu to wszystko jeszcze wytłumaczyć reżyser. Jak przez pomyłkę zaczyna sam myśleć to takie są tego efekty.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo